Reklama [góra]Sprawca rozboju zasiądzie na ławie oskarżonych


Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o rozbój.


Podejrzanemu zarzuca są m.in. to, że w dniu 29 lipca 2018 r. w kwiaciarni w jednej z miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego, działając w warunkach recydywy, po uprzednim zastosowaniu przemocy wobec sprzedawczyni dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 90 zł, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk i inne.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu nadzorowała śledztwo, w trakcie którego ustalono, że podejrzany w dniu 29 lipca 2018 r. około południa wszedł do kwiaciarni, w której przebywała sprzedawczyni. Mężczyzna krzyknął: „To jest napad”, a następnie popchnął pokrzywdzoną, która upadła, uderzając się o regał. Następnie sprawca ukradł znajdujące się pod ladą pieniądze w kwocie 90 zł, po czym zbiegł.

Krótko po dokonanym rozboju podejrzanego zatrzymali funkcjonariusze Policji, a następnie na wniosek prokuratora został on tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Ponadto śledztwo wykazało również, że kilka dni wcześniej, tj. 25 lipca 2018 r., w jednym ze sklepów kosmetycznych w Myśliborzu podejrzany dopuścił się kradzieży rozbójniczej w ten sposób, że chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych kosmetyków o łącznej wartości 594 zł, odepchnął pracownika ochrony sklepu, po czym zbiegł ze skradzionym towarem. W związku z powyższym podejrzany usłyszał również zarzut dotyczący i tego przestępstwa (z art. 281 kk).

Podejrzany był wcześniej wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwo podobne (kradzież). W toku przesłuchania przyznał się w całości do przedstawionych jemu zarzutów.

Za zarzucane podejrzanemu czyny, w tym z art. 280 § 1 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, przy czym z uwagi na fakt, że podejrzany działał w warunkach recydywy, grozi mu kara surowsza – nawet do 15 lat.

Źródło: http://www.szczecin.po.gov.pl/

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.