Reklama [góra]W chojeńskiej podstawówce zorganizowali niepodległościową wieczornicę [foto]


W zadziwiająco ciepły, czwartkowy wieczór 8 listopada 2018 r., zgodnie ze szkolną tradycją, reprezentanci najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, ich wychowawcy i nauczyciele, a także liczni goście, spotkali się na Wieczornicy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. 

Wydarzenie to każdego roku stanowi szczególny punkt w szkolnym kalendarzu, gdyż jest to niezwykły moment spotkania trzech pokoleń, które zbierają się w szkolnej auli, aby o wolności mówić i śpiewać, aby za nią wspólnie dziękować. 

Młodzi artyści przygotowali wspaniały, wzruszający montaż słowno-muzyczny, będący opowieścią o wolności postrzeganej przez tych, dla których jest ona kwestią już oczywistą. 

Niezwykłości spotkaniu, jakim jest Wieczornica, dodaje jednak chwila wspólnego śpiewu. Momentu, w którym głosy zebranych łączą się podczas wokalnego wykonania dobrze wszystkim znanych pieśni. „Patriotyczne karaoke”, występ rodzeństwa, Janeczki i Andrzeja Barczów, a także przepiękne pieśni wykonane przez wspaniałych gości – zespół „Emeranto”, połączyły się w cudowny, wzniosły, ale i radosny koncert dla Niepodległej. 

Zaproszeni goście, podczas chwili refleksji i dyskusji, w przygotowanej na tę okazję szkolnej kafejce niepodległościowej, stwierdzili, iż uczniowie uczestniczący w Wieczornicy pokazali, że dla młodego pokolenia kwestia Ojczyzny oraz jej wolności jest także ważna i to należy pochwalić, i za to należy im podziękować.
Podziękowania za przepiękny wieczór, spędzony w niezwykłej atmosferze, a także życzenia wielu podobnych spotkań, należą się również wszystkim przybyłym, miłym gościom: Burmistrzom Gminy Chojna Adamowi Fedorowiczowi i Wojciechowi Długoborskiemu, Dziekanowi i Proboszczowi parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła Księdzu Kanonikowi Andrzejowi Galantowi, Dyrektorowi Administracji Szkół i Infrastruktury Społecznej w Chojnie Wacławowi Gołąbowi, Zastępcy Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie Anicie Porczyńskiej, Zastępcy Dyrektora Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie Sabinie Cedro, Kierownikowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie Teresie Błońskiej, Prezesowi Związku Sybiraków w Szczecinie Jerzemu Kołaczykowi, Przewodniczącemu Chojeńsko-Gryfińskiego Stowarzyszenia Wspólnej Europyt Gerardowi Lemke wraz z Zarządem i członkami Stowarzyszenia, Nadleśniczemu Nadleśnictwa w Chojnie Sylwanowi Barczowi, Przewodniczącej Stowarzyszenia Amazonek „Teresa” w Chojnie Teresie Szajnowskiej wraz z Zarządem i członkami Stowarzyszenia, Przewodniczącej Rady Rodziców Ewie Pietrucha, Zespołowi śpiewaczemu „Emeranto”, byłym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły Halinie Szczygieł i Elżbiecie Kowalczyk, rodzicom i krewnym naszych uczniów. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.