Reklama [góra]Wielkie porządki u „Psijaciół”. Przed zimą potrzebna jest pomoc [foto] [video]


W prowadzonym przez Stowarzyszenie Psijaciele” punkcie przetrzymywania zwierząt na Lotnisku w Chojnie trwają wielkie przygotowania do zimy. W pracach porządkowych pomagali nawet szczecińscy harcerze. 

Basia, Magda i Justyna to trzy bohaterki, które codziennie poświęcają swój prywatny czas na pomoc zwierzakom. Znajdując bezpańskiego lub rannego psa czy kota, mieszkańcy najczęściej kontaktują się właśnie z „Psijaciółmi”, a tamtejsi wolontariusze nigdy nie odmawiają pomocy. 


 W tym roku pomogliśmy już około 50 psom, nieco mniej kotom. Widać ubiegłoroczne efekty akcji sterylizacji kotów wolnożyjących  mówi nam Barbara Bakalarczyk.  Przed zimą absolutnie potrzebne są nam domy dla naszych zwierząt (...), poza tym najważniejsze i wiecznie wracające potrzeby to pieniądze. Trafiają do nas chore zwierzaki, musimy kupować specjalną karmę, dbać o ich profilaktykę i zdrowie. 

Psijaciołom można pomóc, wpłacając darowiznę na konto Stowarzyszenia „Psijaciele” 53 1020 4812 0000 0502 0160 8587 w Chojnie z dopiskiem darowizna” lub pomagając w prowadzeniu psituliska

W sobotę 17 listopada przy pracach porządkowych pomagali harcerze z 23. wielopoziomowej drużyny harcerskiej Szczerbiec” ze Szczecina.

 Przyjechaliśmy grupą 27 osób, sprzątamy, wyprowadzamy pieski  dodaje pochodząca z Chojny Weronika Zawieracz. To właśnie z jej inicjatywy została zorganizowana pomoc harcerzy. 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.