Reklama [góra]

Z Chojny do Pyrzyc. Miłosz Bogdański został Komendantem Powiatowym Policji


Były już komendant Komisariatu Policji w Chojnie mł. insp. Miłosz Bogdański został w poniedziałek 26 listopada wprowadzony na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach. 

Uroczystość zgodnie z policyjnym ceremoniałem poprowadził Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Jarosław Czaja, wziął w niej udział Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła. Mianowanie Komendanta i przywitanie sztandaru odbyło się w obecności przedstawicieli władz samorządowych oraz współpracujących na co dzień z pyrzycką Policją instytucji.

Młodszy inspektor Miłosz Bogdański ma 47 lat. Służy w Policji od 1 kwietnia 1991 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie ukończył wyższe studia zawodowe na kierunku administracja w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, uzyskując tytuł oficera dyplomowanego. Komendant Bogdański ukończył również szereg specjalistycznych szkoleń zarówno w zakresie problematyki zwalczania przestępczości kryminalnej, pracy sztabowej, jak i dowodzenia operacjami policyjnymi.

Karierę zawodową rozpoczął w Kompanii Patrolowej Komendy Rejonowej Policji w Zielonej Górze, następnie po niespełna dwóch latach służby skierowany został decyzją przełożonych do ówczesnego Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji w Zielonej Górze, gdzie zajmował się zwalczaniem tzw. przestępczości samochodowej. Krótko po ukończeniu Szkoły Policji w Pile na własną prośbę przeniósł się do pełnienia służby w ówczesnym województwie szczecińskim, gdzie został policjantem Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji w Gryfinie. Z tą jednostką Policji mł. insp. Miłosz Bogdański związał się na blisko 23 lata. W tym czasie przeszedł pełną drogę awansu. Od stanowiska referenta, specjalisty Wydziału Kryminalnego, Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego – a od 2007 roku Komendanta Komisariatu Policji w Chojnie.

Mł. insp. Miłosz Bogdański ukończył również podyplomowe studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Prywatnie interesuje się historią lotnictwa wojskowego i szybownictwem. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji dotyczących historii polskich skrzydeł i posiadaczem złotej odznaki szybowcowej z dwoma diamentami.

Komendant Bogdański służbę w Pyrzycach pełnił od wakacji, pisaliśmy o tym w artykule Miłosz Bogdański powołany na p.o. komendanta KPP Pyrzyce.
Źródło/fot.: własne / archiwum / KPP Pyrzyce

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.