Reklama [góra]

Za awantury domowe trafi do więzienia


Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o to, że w okresie od marca 2018 r. do dnia 1 maja 2018 r. w Gryfinie znęcał się nad swoją żoną.

Będąc pod wpływem alkoholu, podejrzany wszczynał awantury domowe bez powodu, podczas których znieważał żonę słowami wulgarnymi, a nadto w dniu 1 maja 2018 r. szarpał pokrzywdzoną i uderzał ją zaciśniętą pięścią w brzuch, a nadto uderzył pokrzywdzoną swoją głową w jej twarz, w wyniku czego doznała ona obrażeń w postaci pęknięcia i opuchnięcia ust na okres trwający nie dłużej niż 7 dni.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. Ponadto w dniu 1 maja po kolejnej wszczętej przez podejrzanego awanturze mężczyzna i uprzednim spożyciu alkoholu, wsiadł na motorower i udał się na stację paliw. W wyniku przeprowadzonej kontroli ustalono, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad promil alkoholu we krwi. W związku z powyższym usłyszał on również zarzut z art. 178a § 1 kk. 

Wobec agresywnego mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania do Sądu aktu oskarżenia. Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za czyny zarzucone podejrzanemu m.in. z art. 207 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: Prokuratura Rejonowa w Gryfinie

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.