Za nami I kolejka siatkarskich zmagań w Nawodnej [foto]

Za nami I kolejka siatkarskich zmagań. Pierwszy turniej w nowym sezonie rozpoczął się bardzo ciekawie, między innymi za sprawą nowych zespołów, które dały wyraźny przekaz, że nie będą tutaj tylko „drużynami do towarzystwa”, lecz przyjechały powalczyć o mistrzostwo.

W nowym sezonie 2018/2019 obowiązuje nowy system i regulamin rozgrywek, który został zmieniony ze względu na nieparzystą liczbę drużyn biorących udział w turnieju.

Wydłużono liczbę kolejek, aby odpowiadała liczbie zgłoszonych zespołów. Każdej drużynie podczas sezonu będzie jednorazowo przysługiwało prawo do tytułu tak zwanej „drużyny neutralnej”, która automatycznie dostanie 1 punkt i która bez eliminacji ma prawo gry w grupie zwycięzców. Pozostałe 6 ekip jest rozlosowanych, tworząc 3 pary eliminacyjne. Po meczach eliminacyjnych, które odbywają się do dwóch wygranych setów (sety do 20, tie break do 10), wygrani trafiają do grupy „wygranej”, w której jest już z automatu „drużyna neutralna”, a przegrani trafiają do grupy „przegranej”. Za wygranie meczu eliminacyjnego, bez względu, w jakim stosunku, drużyna wygrana otrzymuje 1 pkt, przegrana 0.

W związku z tym w grupie „wygranej”, składającej się z 4 drużyn, zespoły będą przystępować do dalszej rywalizacji z 1 pkt, w grupie „przegranej” do rywalizacji przystąpią 3 zespoły z zerowym dorobkiem punktowym. Następnie drużyny rywalizują ze sobą w poszczególnych grupach systemem „każdy z każdym” po 2 sety (również do 20) bez względu na wynik, w związku z czym może paść remis 1:1. Za każdy wygrany set drużyna zdobywa 1 pkt. Na koniec następuje podliczenie punktów, oraz poinformowanie, która z pozostałych 6 drużyn otrzyma status „drużyny neutralnej” na następnym turnieju.

Zespołem, któremu jako pierwszemu przydzielono status „drużyny neutralnej”, została drużyna broniąca tytułu, czyli Widuchowa.

• Wataha – Młode Wilki Nawodna 2:0
  • Drużyna Młodych – Młode Wilki Nawodna 0:2.

5. Drużyna Młodych 0 pkt.

Turniej przebiegał w radosnej, pozytywnej atmosferze. Drużyny walczyły ambitnie, z zaangażowaniem i walką o każdą piłkę.

Momentami poszczególne wymiany (akcje) w secie trwały nawet do minuty czasu, co w siatkówce jest nie lada wyczynem i nie zdarza się zbyt często.

Następna kolejka odbędzie się 15.12. Drużyną neutralną będzie gospodarz, czyli Młode Wilki Nawodna.