Reklama [góra]

Powiat przekaże 1 mln złotych, a gmina 600 tys. na ratowanie szpitala w Dębnie [video]


Ponad 1,5 miliona złotych ma otrzymać Szpital Powiatowy w Dębnie od samorządów. Uchwałę o przekazaniu pieniędzy podjęli już radni powiatu myśliborskiego, kolejne środki ma przekazać gmina Dębno. 

Według wicestarosty Danuty Patkowskiej: Jedynym źródłem dochodu szpitala jest kontrakt z NFZ, który jest ok. 2 mln rocznie za mały w stosunku do kosztów, i tu leży problem, stąd zadłużenie.

Szpital w Dębnie zatrudnia około 250 osób. We wtorek 21 stycznia radni powiatu myśliborskiego podjęli decyzję o przyznaniu środków w kwocie jednego miliona złotych na szpital. W najbliższych dniach decyzję o przekazaniu 600 tysięcy złotych mają również podjąć radni gminy Dębno. 

Zarząd Powiatu w Myśliborzu złożył burmistrzowi Dębna Grzegorzowi Kulbickiemu propozycję przejęcia szpitala. Polegałaby ona na tym, że powiat przejmuje straty w wysokości 70%, a gmina 30%. Za 1 zł cały majątek zostaje przekazany dla gminy w zamian za przejęcie 80% udziałów w spółce. Powiat pozostawiłby sobie 20 udziałów. 


O trudnej sytuacji szpitala w Dębnie pisaliśmy miedzy innym w artykule Trwa batalia o szpital w Dębnie. Konkretów wciąż brak.Spotkają się w sprawie szpitala w Dębnie.

Źródło/fot.: fb/Powiat Myśliborski

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.