Reklama [góra]

W sobotę 3. kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w hali w NawodnejW najbliższy weekend (tj. w sobotę 26 stycznia) hala sportowa Szkoły Podstawowej w Nawodnej stanie się po raz kolejny areną sportowych zmagań siatkarzy. 

W sobotę zostanie rozegrana trzecia kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej przy Centrum Kultury. Do turnieju ma przystąpić siedem zespołów: D&E-Med, Kozielice, Wataha, Żabów, Widuchowa, Nawodna i Drużyna Młodych.

Przedstawimy aktualną tabelę po II kolejkach:

1. D&E-Med – 14 pkt
2. Kozielice – 8 pkt
3. Wataha – 8 pkt
4. Żabów – 6 pkt
5. Widuchowa – 5 pkt
6. Nawodna – 3 pkt
7. Drużyna Młodych – 1 pkt

Jak w tej edycji radzą sobie poszczególne zespoły? 

 • D&E-Med Chojna 
  Drużyna najlepiej prezentująca się pod względem taktycznym i technicznym. Jako zespół wydaje się być najbardziej zbilansowana pod względem zawodników na danych pozycjach i trudno wskazać zdecydowanie najsłabszy punkt. Mocną stroną drużyny jest fakt, że grają tam doświadczeni zawodnicy, którzy w ciężkich momentach „nie pękają”.

 • Gmina Kozielice 
  Drużyna mająca w swojej ekipie kilku silnych zawodników, potrafiących wyrządzić krzywdę przeciwnikom. Niewątpliwym atutem drużyny jest zagrywka. Zespół stosunkowo mało gra środkiem, przez co traci na grze kombinacyjnej, nadrabiając mocnymi skrzydłami.

 • Wataha Chojna
  Największą bolączką tej ekipy są braki kadrowe. Jeżeli zespół zbierze wszystkich swoich zawodników, jest w stanie wygrać z każdą drużyną biorącą udział w lidze. Atutem tej drużyny jest doświadczenie, statystycznie będzie to najstarsza drużyna na boisku, która bazuje na „ograniu”, przewidywaniu, i staraniu się nie popełniać błędów.

 • PGA Żabów
  Drużyna składająca się z zawodników w podobnym przedziale wiekowym. Grająca ciekawą, kombinacyjną i ładną dla oka siatkówkę, lecz mało skuteczną ze względu na „gorące głowy” siatkarzy. Zespół, który w pełni nie pokazał swojego potencjału i w którym drzemią spore rezerwy.

 • Widuchowa
  Ekipa broniąca tytułu, podobnie jak Kozielice, mająca w swoich szeregach zawodników mocno bijących, lecz grających mało kombinacyjnie. Nie najlepiej rozpoczęła sezon ze względu na braki kadrowe, ale na pewno nie zwiesi głowy i do końca będzie walczyć o miejsce na podium. Zespół bardzo mocno uzależniony od swoich liderów, bez których drużyna ewidentnie prezentuje się o kilka klas gorzej.

 • Młode Wilki Nawodna
  Połączenie kilku zawodników, którzy parę lat temu reprezentowali Nawodną z lokalną młodzieżą. Drużyna ambitna, której silną stroną jest gra obronna, natomiast gorzej radząca sobie na siatce (w ataku). Najsłabszym elementem drużyny wydaje się być brak rozegrania.

 • Drużyna Młodych
  Jak sama nazwa wskazuje, drużyna składająca się z młodych siatkarzy, będąca najmłodszą drużyną biorącą udział w rozgrywkach. Są to zawodnicy, którym ewidentnie brakuje doświadczenia i techniki, ale właśnie dzięki takim turniejom będą poszerzać swój warsztat, by za jakiś czas wyeliminować błędy, które w chwili obecnej są niewymuszone i przez przeciwników ewidentnie wykorzystywane.
Kolejny turniej odbędzie się 26 stycznia, początek o godz 9:00.

fot. archiwum

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.