Hermes Gryfino na podium Halowych Mistrzostw Polski [foto]

W ubiegły weekend w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Takich zawodów w wykonaniu Hermesa Gryfino jeszcze nie było.

Pierwszy medal dla Gryfina podczas HMP zdobyła Marcelina Osińska. Wywalczyła ona podium podczas chodu na 3000 m juniorek młodszych i została Wicemistrzynią Polski.

Minęło parę minut od sukcesu Marceliny, by niebawem kolejna gryfińska zawodniczka sięgnęła po medal, i to złoty. Niepokonana od trzech lat w chodzie sportowym Agata Piekarz nie pozostawiła złudzeń pozostałym zawodniczkom i dublując wszystkie konkurentki, niezagrożona, została kolejny raz mistrzynią Polski, tym razem już jako juniorka U20. Na tym samym dystansie 9 miejsce zajęła Michalina Zembik.

Drugi dzień przyniósł trzeci medal dla Gryfina, i dla Hermesa. Tym razem brąz wyskakała na skoczni w dal Ola Kwiecień, osiągając w trzeciej próbie magiczne 6,00 m, ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie – aż 3 nasze zawodniczki osiągnęły rezultaty z „6” z przodu, a pięć pierwszych pobiło rekordy życiowe. Ola walczyła wspaniale, i to nie tylko z rywalkami, ale także z bólem w stopie.

W eliminacjach biegu na 600 m udział wziął Bartek Trzciński. Pobiegł w okolicach swojej życiówki, ale to okazało się za mało na finał. Ostatecznie Bartek zajął 18 miejsce.

Trzeci dzień zawodów okazał się najbardziej medalodajny. Kolejny medal dla Gryfina, kolejne marzenia są realizowane. Wiktor Jędrzejak po świetnym taktycznie biegu został wicemistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 1000 m.

To jeszcze nie koniec. W zawodach wystartowały jeszcze Weronika w skoku wzwyż i Ola w trójskoku. Najpierw skacząc 1,70 m wzwyż po brąz sięgnęła Weronika Stefaniuk, później, wyrównując swoją życiówkę skokiem na odległość 12,65 m, Ola Kwiecień uzyskała swój rekord życiowy i została mistrzynią Polski juniorów.

Podsumowując, zawodnicy zdobyli łącznie sześć medali. Hermes jest na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej.

Brawa dla wszystkich zawodników i trenera Jana Podleśnego!

Źródło: mks-hermes.pl