Reklama [góra]

Ola Kwiecień liderką krajowych list lekkoatletycznych juniorek


O sukcesach pochodzącej z Gryfina Oli Kwiecień pisaliśmy już wielokrotnie na łamach działu sportowego. Czas na kolejne dobre informacje na temat rozwoju sportowej przygody nastoletniej zawodniczki MKS Hermes Gryfino.

W ubiegłą sobotę 26 stycznia Kwiecień wzięła udział w szczecińskim Halowym Mityngu Lekkoatletycznym. Tam w konkurencji skok w dal osiągnęła najwyższy w kategorii juniorek wynik 5,92 m, ustanawiając zarazem swój rekord życiowy.

Zaledwie dzień później gryfinianka uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się w Toruniu. I tym razem zdobyła złoto. Co więcej, rezultat 12,62 m w trójskoku to jej kolejny rekord.

– Jadąc na zawody w skoku w dal, nie nastawiałam się na życiówkę, nie czułam jakiegoś szczególnego przypływu energii ani nic z tych rzeczy, ale jak zawsze chciałam wykonać swoje skoki jak najlepiej – relacjonuje naszemu dziennikarzowi Ola. – Pierwszy skok nie dawał jakiejś nadziei na taki rezultat, ale ku zdziwieniu wszystkich trzeci skok okazał się tym szczęśliwym. Nie mogłam początkowo uwierzyć, że mogłam tak skoczyć, ale na szczęście kolejny skok był porównywalny do poprzedniego, więc upewniłam nas – mnie i trenera – że to nie błąd pomiaru. 

Jak przyznaje zawodniczka, zwycięstwo nie przyszło łatwo, ostatecznie jednak osiągnęła sukces:

– Następny dzień to trójskok. Początkowe trzy skoki były fatalne, nie mogłam się odnaleźć i poskładać. Może to przez to, że jeszcze nie jestem na tyle obyta z trójskokiem, ale koniec końców udało się przezwyciężyć barierę – wyznaje.

Zarówno nowe osiągnięcia, jak i te poprzednie, dają Oli pierwsze miejsce w Polsce wśród juniorek w skoku w dal i trójskoku. Pełna tabela zawodniczek wraz z ich lokatami dostępna na jest na portalu Statystyka PZLA.

– Mam nadzieję, że dwie życiówki w pierwszych startach to dobra prognoza na cały sezon – podsumowuje Ola.

Zapraszamy do przeczytania archiwalnego wywiadu z utalentowaną gryfinianką: Sportowe Talenty: Ola Kwiecień – Halowa Mistrzyni Polski Juniorów w trójskoku.

Źródło: pzla.pl
fot.: facebook

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.