Reklama [góra]Płonął wielki stóg siana. Niedaleko znajdowały się zbiorniki z gazem [foto] [video]Kilka jednostek straży pożarnej walczyło z dużym pożarem stogu siana. Zagrożone były trzy duże zbiorniki z gazem. Od początku akcji strażacy je chłodzili.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło w czwartek 14 lutego po godzinie 19:00. Ogień objął sporej wielkości stertę siana w pobliżu miejscowości Moryń Dwór. Bardzo blisko miejsca pożaru znajdują się trzy sporej wielkości zbiorniki z gazem. Było bezpośrednie zagrożenie wybuchu, dlatego strażacy chłodzili zbiorniki, jednocześnie walcząc z pożarem stogu.

 Po dotarciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozeznaniu ustalono, że doszło do pożaru sterty słomy, a w odległości 10 metrów znajdują się trzy zbiorniki z gazem propan-butan o łącznej pojemności ponad 20 tys. litrów. Zbiorniki były bardzo nagrzane, priorytetem było ich schłodzenie, dlatego podawano równolegle po dwa prądy w obronie i natarciu. Samochody gaśnicze były zaopatrywane w wodę z pobliskiego punktu czerpania wody z rozlewiska rzeki Słubi oraz hydrantów – informuje w komunikacie jednostka OSP Moryń.


Łącznie spaleniu uległo około 550 balotów słomy. Nie są znane przyczyny pożaru, sprawę wyjaśnia policja. Akcję gaśniczą zakończono o 2 w nocy.

Na miejscu pracowały dwa zastępy OSP Moryń, strażacy z jednostek OSP Witnica, OSP Stare Łysogórki, OSP Stare Objezierze i ciężki samochód gaśniczy z JRG Gryfino.
fot. własne / czytelnicy

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.