Reklama [góra]Fatalnie wieści dla kibiców. Drastyczne cięcia budżetu klubu


O ponad połowę "obcięta" została gminna dotacja dla MKS Orła Trzcińsko Zdrój. To bardzo zła wiadomość dla działaczy, którzy w ostatnich miesiącach robili wszystko aby uratować klub z ponad 70. letnią tradycją. 

Zarząd Orła wnioskował o dofinansowanie w kwocie 68 tysięcy złotych. Gmina przyznała dotację w wysokości 31 tysięcy. W ostatnich miesiącach burmistrz Bartłomiej Wróbel wielokrotnie mówił o kiepskiej sytuacji finansowej gminy, w związku z tym odwołano nawet coroczne święto miasta. Gmina na wszystkie kluby i całą działalność sportową przeznaczyła w tym roku 76 tysięcy złotych. 

Drużyna seniorów rozgrywa swoje mecze w szczecińskiej b-klasie, grupie 4. Po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w tabeli tracąc do lidera 11 punktów. 

Zarząd i kibice Orła są mocno zaniepokojeni. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, niebawem odbędzie się nadzwyczajne zebranie członków stowarzyszenia na którym mają zapaść ważne decyzję. 

Na początku 2018 roku po rezygnacji prezesa i członków zarządu klub przeżywał kryzys, pisaliśmy o tym w artykule Kłopotów Orła ciąg dalszy, czy klubowi grozi likwidacja? Nie było chętnych do objęcia funkcji kierowniczych, a w pierwszym zespole brakowało chętnych do gry. Sytuację udało się uratować dosłownie w ostatniej chwili.

Najwięcej pieniędzy z klubowych budżetów  przeznaczane są na opłaty dla ZZPN, koszty związane z transportem i organizacją meczów czy utrzymaniem obiektów. 

5 komentarzy:

 1. Takie są realia. Jak na B klase to i tak bardzo dobrze

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dobrze pójdzie władzy to w Trzcińsku sport umrze. Bez dotacji kluby w gminie umra śmiercią naturalną. Zamiast inwestować w sport i ruch to zniechęcają obnizkami. A może cięcia trzeba byłoby zacząć od siebie i ludzi pracujących w gminie panie burmistrzu? A nie szukać pieniędzy tam gdzie i tak jest ich mało?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze Sprawa dla Reportera niech się zajmie tym że Orłowi wkoňcu pieniążki o cieli, od wielu lat mieliście ich za dużo a teraz strach w oczach bo nie będzie z czego pilkarzą zapłacić to i nie będą chcieli grać. Inne kluby muszą z takim budżetem a nawet niższym radzić sobie co rok i dają radę, a tutaj wielki lamant się zaczyna. Zamiast 31 000 powinni wam dać 19 000 jak dla Piaseczna, jedna liga a i tak 12 000 więcej dla was.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przestaną płacić za grę zawodnikom. Ciekawe kto zostanie .

  OdpowiedzUsuń
 5. te 12 to na skrzatów i żaków (odzież ,obuwie i wyjazdy sponsorują rodzice dzieci)a co ma powiedzieć Zryw jak dostał tylko 5 tys. A no tak przecież to też klub z wioski ,to się nie liczy.....

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.