Reklama [góra]Ile gmina Chojna przeznaczy na sport w 2019 roku?


Sport w naszym regionie odgrywa bardzo ważną rolę. Co jakiś czas jesteśmy świadkami wielu znakomitych osiągnięć nie tylko w randze regionalnej, ale również ogólnopolskiej. Sprawdziliśmy na jakie dotacje z pieniędzy publicznych mogą liczyć stowarzyszenia i kluby działające na terenie gminy Chojna. 

- Środki na sport przyznawane były na I półrocze, a właściwie na 3 miesiące I półrocza -  informuje nas gmina. 

Środki pochodzą z budżetu gminy Chojna i są przeznaczone na realizację zadań z zakresu sportu. Poniżej przedstawiamy kwoty jakie otrzymają kluby i stowarzyszenia:
 • Miejski Klub Sportowy Odra Chojna - 93 600 zł
 • Klub Motorowy Chojna - 12 000 zł
 • Uczniowski Klub Sportowy - Turystyczny Victoria Chojna - 9 000
 • Uczniowski Klub Sportowy Rurzyca Nawodna - 7 500 zł
 • Uczniowski Klub Sportowy Chrobry Lisie Pole - 7 000 zł
 • Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin Shodan w Chojnie - 7 000 zł
 • Uczniowski Klub Sportowy Sekwoja Brwice - 6 000 zł
Czy dane fundusze wystarczą? Kibice piłki nożnej doskonale wiedzą, że małe środki finansowe mogą doprowadzić do upadku klubu - Przyznane w ramach konkursu środki nie zabezpieczają potrzeb organizacji w 100%. Kluby mogą pozyskiwać środki jako stowarzyszenia z różnych źródeł krajowych i unijnych - czytamy w piśmie.Niedawno, w artykule Sport w gminie na zakręcie? Jakie kwoty dotacji przyznano dla stowarzyszeń i klubów? pisaliśmy o dotacjach z budżety gminy Trzcińsko Zdrój na tamtejsze stowarzyszenia i kluby. 

3 komentarze:

 1. Nie ma kasy na obiecane przed wyborami zadania, to teraz Basiunia cięcia zaczęła. Jest coraz weselej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dotacje na poziomie 7 tysięcy dla klubów piłkarskich jest równoznaczne z ich upadkiem . Jeśli nie teraz to za rok . Jeszcze obecnie coś tam znajdą , dostaną od sponsorów ale na dłuższą metę będą musieli zwinąć działalność . Sport to akurat jedna z niewielu rzeczy na których oszczędzać się nie powinno . Jeśli młodzi ludzie nie będą w niedzielę czy sobotę grać w piłkę na swoich wiejskich boiskach to co mają robić ? Pójdą pod sklep . Poszerzą patologię a potem i tak gmina da pieniądze w ramach pomocy socjalnej . Gratuluję .

  OdpowiedzUsuń
 3. prawda teraz wychodzi szydło z worka

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.