Reklama [góra]Bednarek, 4Dreamers, Enej, Frąckowiak i inni. Organizatorzy przedstawili gwiazdy Dni Gryfina 2019 [video]


W Urzędzie Miejskim w Gryfinie odbyła się konferencja prasowa na której władze miasta zaprezentowały szczegóły dotyczące "Dni Gryfina".

Już od kilku lat z powodzeniem święto miasta odbywa się na gryfińskim nabrzeżu. Staje tutaj wielka plenerowa scena, na której występują artyści reprezentujący różne gatunki sztuki, lokalni muzycy oraz gwiazdy polskich scen. Co roku, takie wydarzenie organizowane jest na majówkę. Organizatorzy zaprezentowali właśnie koncepcję tegorocznego festynu. W pierwszy i drugim dniu mieszkańcy regionu będą mogli bawić się na koncertach. Z kolei trzeci dzień gryfińskiej majówki będzie wielkim świętem sportu a jego głównym wydarzeniem będzie 5. Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy.

Tegoroczne gwiazdy Gryfina

"Papierowy Księżyc" to kultowy przebój Haliny Frąckowiak. To przede wszystkim ją będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć pierwszego dnia tej imprezy. Obok niej wystąpi 4Dreamers. Niewątpliwie, gwiazdą wieczoru będzie Kamil Bednarek.

W czwartek 2 maja w Gryfinie wystąpi legendarny zespół Rezerwat. Publiczność będzie miała także niezwykłą okazję obejrzeć koncert jednego z czołowych zespołów z Litwy - Colours of Bubbles. Na scenie majówki wystąpi także doskonale znana i uwielbiana grupa Enej.

Kamil Bednarek 

Muzyk reagge, wokalista, autor tekstów, kompozytor, który zasłynął udziałem w talent show emitowanym przez telewizję TVN "Mam Talent!". Ulubieniec nastolatek, posiadacz niezwykle charyzmatycznego i charakterystycznego głosu niemal idealnie koresponduje z gatunkiem wykonywanym przez artystę.

4Dreamers 

Polski boys band założony w 2018.Uczestnicy pierwszej edycji programu TVP2 The Voice Kids. Pod koniec sierpnia 2018 roku rozpoczęli pierwszą trasę koncertową.

Halina Frąckowiak 

Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów jednym z największych hitów Papierowy Księżyc. Swój pierwszy solowy krążek - "Idę" - wydała w 1974 roku i od tego czasu sukcesywnie pojawiały się jej nowe albumy: "Geira" (1977), "Ogród Luizy" (1981), "Serca gwiazd" (1983), "Halina Frąckowiak" (1987) czy "Przystanek bez drogowskazu ... Garaże gwiazd" z 2005 roku. Artystka nie ucieka od eksperymentów brzmieniowych, o czym świadczy nagranie w 2008 roku piosenki "Papierowy księżyc" w zupełnie nowej aranżacji, z młodym i twórczym zespołem Muchy.


Enej

Na popularność krążków z pewnością wpływ mają bijące wszelkie rekordy single, czyli stali bywalcy list przebojów. Są to “Radio Hello”, “Skrzydlate Ręce’, “Tak smakuje Życie”, “Lili”, “Symetryczno Liryczna”, “Zbudujemy Dom”, “Nie chcę spać”, “Kamień z napisem LOVE”, “Może będzie lepiej” i najnowszy - “Zagubiony”. Poza repertuarem autorskim zespół od dwóch lat, w okresie zimowym prezentuje zaaranżowany w charakterystycznym dla siebie stylu koncert kolęd, cieszący się nie mniejszą, od piosenek znanych z radia, popularnością.


Colours of Bubbles 

Czołowy zespół z Litwy ostatnim czasie wydał nowy album pod nazwą Ona jest ciemnością. 

Rezerwat 

Grupa rockowa, założona w 1982 roku . Czołową postacią grupy jest jej założyciel i autor większości materiału, Andrzej Adamiak – kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.