Reklama [góra]Kierowcy wciąż muszą poruszać się po "placu budowy". Co się dzieje w sprawie remontu drogi w Rurce? [foto]Choć planowany termin zakończenia robót już dawno minął, kierowcy wciąż muszą uważać jadąc drogą powiatową na odcinku Strzelczyn - Rurka (gmina Chojna). Cały czas nie zakończyły się tam prace związane z budową przepustu i remontem odcinka drogi. Kompleksowy remont przepustu był konieczny po tym, jak kilka miesięcy wcześniej doszło do uszkodzenia i osunięcia się kawałka jezdni. Prace budowlane rozpoczęto w sierpniu 2018 roku. Wstępny termin zakończenia robót zaplanowano na końcówkę roku. Nastąpiło opóźnienie, przejazd otworzono w styczniu, jednak jezdnia jest zwężona, a kierowcy muszą teoretycznie poruszać się po placu budowy. 

Skontaktowaliśmy się z firmą NURPOL Prace Podwodne i Hydrotechniczne, która wykonuje inwestycję na zlecenie Powiatu Gryfińskiego, poniżej publikujemy otrzymaną odpowiedź:

W odpowiedzi na państwa wiadomość informuje, że ze względu na brak współpracy Zamawiającego z Wykonawcą robót prace zostały wstrzymane przez wykonawcę. Pracownicy wykonawcy zabierają niewbudowane materiały oraz porządkują plac budowy. Pozostałe prace zostaną dokończone przez Inwestora we własnym zakresie. 

Ze względu na powstałe utrudnienia w realizacji prac mające znaczący wpływ na ich spowolnienie, inwestor pod koniec ubiegłego roku zadeklarował wydłużenie terminu robót, lecz nie dotrzymał zapewnień i z nowym rokiem zmienił swoje stanowisko względem konieczności wydłużenia terminu prac. 

Utrudnieniami w realizacji prac okazały się: odkryte pozostałości konstrukcji starego mostu wraz z podwodnymi obiektami hydrotechnicznymi takimi jak, gurt na dolnej i górnej wodzie, ponur , a także odkryta żelbetowa płyta denna (najprawdopodobniej fundamentu starego przepustu), jak również brak dokumentacji przekroczenia kabla telekomunikacyjnego i instalacji wodociągowej oraz odkrycie nie zinwentaryzowanego w projekcie kabla energetycznego. 

Wymienione powyżej elementy spowodowały znaczące spowolnienie realizacji robót, nie uwzględnione w ogóle przez zamawiającego.

W poniedziałek 18 marca do publikacji odniósł się Arkadiusz Durma, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Gryfinie, który poinformował że wykonawca odstąpił jednostronnie od dalszej realizacji zadania. 

- (...) Wykonawca robót odstąpił jednostronnie od dalszej realizacji zadania. W związku z powyższym prowadzona jest inwentaryzacja dotychczas zrealizowanych prac, aby następnie wyłonić wykonawcę, który dokończy inwestycję. Natomiast sprawa zerwania umowy przez firmę Nurpol znajdzie swój finał w sądzie - informuje Durma. 1 komentarz:

  1. Zobaczcie SSRybacka jak tu się woda pieni i nikt nie szaleje.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.