Dobry start zawodników Klubu Motorowego z Chojny

W weekend 6 i 7 kwietnia została rozegrana 1 runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Początek sezonu okazał się pomyślny dla zawodników Klubu Motorowego Chojna

Nasi zawodnicy stawali na podium 3 razy. W klasie MX 85 2 miejsce zajął Kacper Chrostowski (w pierwszym i drugim wyścigu 2 miejsce), 6 miejsce zajął Jakub Szymański (pierwszy wyścig 7, w drugim 5). W klasie MX Junior 3 miejsce zajął Paweł Zarzecki (pierwszy wyścig 4, w drugim 3). W klasie MX 2C 2 miejsce zajął Lubomir Sobol – dwukrotny zdobywca Pucharu Polski (pierwszy wyścig 1, w drugim 3), 26 miejsce zajął Grzegorz Ratajczak (28 w pierwszym wyścigu i 21 w drugim).

W klasie MX 1C 5 miejsce zajął Paweł Adamczyk (11 w pierwszym wyścigu i 3 w drugim) tydzień wcześniej Paweł zajął 1 miejsce w Dębskiej Woli wygrywając obydwa wyścigi podczas 1 rundy Strefy Południowej, 18 miejsce zajął Krzysztof Perużyński (23 w pierwszym wyścigu i 18 w drugim). WW klasie MX Masters 17 miejsce zajął Andre Weinert (13 w pierwszym wyścigu i 17 w drugim).

Ogółem w zawodach wystartowało 206 zawodników z 35 klubów a Klub Motorowy Chojna zajął 5 miejsce w klasyfikacji klubowej. Kolejna runda 13-14 kwietnia na nowym torze w Lemierzycach. Finał Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie odbędzie się w Chojnie 12 października.