Reklama [góra]Ekipa D&E-Med Chojna na dobrej drodze po mistrza


Za nami piąta kolejka siatkarskich emocji  w ramach Amatorskiej ligi piłki siatkowej przy Centrum Kultury  w Chojnie.

Wyniki z V kolejki, mogą dość mocno wpłynąć na końcowy wynik kilku zespołów. Największym wygranym tych rozgrywek została drużyna z Kozielic, która powiększyła swoją przewagę nad Watahą o 4 punkty.

Przypomnijmy iż przed tym turniejem, drużyny te miały tyle samo punktów zajmując II miejsce ex aequo. 

W związku z tym, Wataha bardzo mocno osłabiła swoją pozycję w walce o srebrne medale, nie wspominając już o złotych.

 Co prawda drużyna D&E-Med nie wygrała jeszcze sezonu, aczkolwiek różnica punktowa wydaje się być na tyle duża, że niezwykle ciężko byłoby drużynie z Kozielic przegonić lidera, tym bardziej że do końca sezonu zostały tylko 2 kolejki a D&E-Med podczas ostatniej kolejki sezonu otrzyma jeszcze status drużyny neutralnej zyskując automatycznie 1 pkt na starcie zawodów. 

Istnieje więc możliwość, iż mistrza sezonu 2018/2019 poznamy już po kwietniowej kolejce. Różnica między III a V drużyną (Wataha-Żabów-Widuchowa) wynosi tylko 3 punkty w związku z czym wszystko może się jeszcze wydarzyć, najprawdopodobniejszy scenariusz wskazuje na to, iż to walka o ostatnie miejsce na podium będzie najbardziej zacięta. 

Niemniej jednak Kozielice muszą się pilnować by nie zaliczyć wtopy i bezpiecznie utrzymać II lokatę.Drużyna z Nawodnej tracie 7 punktów do wyżej notowanej Widuchowej, w związku z czym jest mało prawdopodobne by udało się przegnić wciąż aktualnego mistrza ligi w dwie kolejki. 

Tabelę zamyka beniaminek naszej ligi, drużyna Młodych, która być może zdobędzie jeszcze jakieś punkty jednak obiektywnie rzecz ujmując na 99.9% zakończy sezon na ostatnim miejscu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.