Wysokie miejsca zawodników LUKS Krokus Góralice [foto]

Badmintoniści LUKS Krokus Góralice tylko w miniony weekend, 26 i 25 maja, wystartowali w trzech turniejach badmintona.

Najmłodsi zawodnicy zagrali w Lubniewicach (województwo lubuskie), gdzie w kat. U-9 Błażej Lewandowski wygrał wśród chłopców, a Hanna Makuchowska była na podium wśród dziewcząt, uplasowała się na drugim miejscu.

W Polanowie odbył się Krajowy Turniej Badmintona Młodzików i Młodzików Młodszych. W kategorii młodzik Zuzanna Biel wygrała z Weroniką Aleksandrowicz (SKB Badminton4all Sulęcin) grę podwójną dziewcząt, a w singlu była druga. Natomiast Wiktoria Lewandowska w deblu dziewcząt z Julią Godlejewską (UKS Kometka Jastrowie) była druga, a w grze pojedynczej i mikście z Mateuszem Oberzigiem (UKS Bryza Władysławo) uplasowała się na trzecim miejscu.

Martyna Ziętek swój start zakończyły w fazie grupowej. Michał Makuchowski wystąpił w Krajowym Turnieju Badmintona Młodzików Młodszych w Pabianicach (województwo łódzkie). Nasz zawodnik zajął trzecie miejsce w grze podwójnej chłopców (z Kamilem Romanem - UKSOSiR Badminton Sławno) i trzecie miejsce w grze mieszanej (z Marią de Makay- ABRM Warszawa). W singlu Michał uplasował się na 5. pozycji.