Reklama [góra]

W Trzcińsku Zdroju odbywały się wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego festiwalu [foto]


W sobotę 28 września  w Trzcińskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje wojewódzkie do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. 


Festiwal jest to przedsięwzięcie, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956. 

Organizatorem Festiwalu w Trzcińsku Zdroju jest Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej im. Franciszka Miszczaka w Londynie oraz Trzcińskie Centrum Kultury

Współorganizatorem Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju a patronat honorowy nad imprezą objął Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie.

Komisja konkursowa w składzie Barbara Ignaczak - Zastępca Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój, wieloletni pracownik i dyrektor samorządowych instytucji kultury, dr Sebastian Kaniewski – pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, dr Jerzy Łysiński – reprezentant Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Ekspert Zarządu Głównego Związku Zawodowego Polskich Artystów Muzyków Orkiestrowych, Mateusz Prendota – Prezes Stowarzyszenia PASSIONART w Krakowie. 

Po wysłuchaniu 27 solistów ( z 29 zgłoszonych) oraz 3 zespołów ( z 8 zgłoszonych), postanowiła przyznać nagrody:

Kategorii:Maluchy 6-9 lat.


  • I miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Agata Kwiecień (Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu)
  • II miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Maksymilian Szacht (Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach)
  • III miejsce bez prawa udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Julia Głębocka (Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju)


Kategorii: Dzieci 10-13 lat.


  • I miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Michalina Lewandowska (Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach)
  • I miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Wiktoria Taracińska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie)
  • II miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Zuzanna Kujawa (Trzcińskie Centrum Kultury w Trzcińsku Zdroju)
  • III miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Anastazja Kołodziejczyk (Troszyn)
  • III miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Kacper Mielnik (Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach)


GRAND PRIX z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Jakub Jarosik
(Studium Muzyczne TONIKA. Sebastian Tomczyk, Zielona Góra)

Kategorii 14-18 lat 

  • I miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Martyna Bartosewicz  (Centrum Kultury w Chojnie)
  • I miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Wanesa Adamska (Centrum Kultury w Chojnie)
  • II miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Agnieszka Majcher (Trzcińskie Centrum Kultury w Trzcińsku Zdroju)
  • III miejsce z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie – Alicja Budzyńm(Centrum Kultury w Chojnie)

w KATEGORII: ZESPOŁY do 8 osób.
II miejsce – Studio Piosenki COGITO (Trzcińskie Centrum Kultury w Trzcińsku Zdroju)

NAGRODĘ SPECJALNĄ im. Henryka Rasiewicza „Kima” za wykonanie utworu NA ZNOJNĄ WALKĘ otrzymała:
- Aleksandra Juchniewicz (Prywatna Szkoła Muzyki - Sandra Jakubowiak, Szczecin)

NAGRODĘ SPECJALNĄ za najlepszą aranżację prezentowanych pieśni otrzymało:
- Studio Piosenki COGITO (Trzcińskie Centrum Kultury w Trzcińsku Zdroju)

Kategorii otrzymali:
Weronika Wieczorek (Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu)
Alicja Łuszczek (Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach)

Kategorii: Dzieci 10-13 lat.
Aleksandra Juchniewicz (Wyróżnienie z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie)
(Prywatna Szkoła Muzyki - Sandra Jakubowiak, Szczecin)
 Kalina Pożarycka (Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach)
-Hanna Osetek (Trzcińskie Centrum Kultury w Trzcińsku Zdroju)



Kategorii : Młodzież 14-18 lat.

Daria Zając (Wyróżnienie z prawem udziału w Eliminacjach Ogólnopolskich w Krakowie) (Szczecin)
Marta Kwiecień (Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu)
-Kinga Jarosińska (Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju)

Duet „WESOŁE NUTKI” (Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu)
Zespół wokalny SZYK (Trzcińskie Centrum Kultury w Trzcińsku Zdroju)

Gratulujemy nagrodzonym uczestnikom którzy przeszli do finału i trzymamy kciuki za występ w Krakowie.

Organizatorzy składają podziękowania dla: Pani Elżbiety i Mariusza Moska za pomoc i zaangażowanie przy organizacji festiwalu, rodziców dzieci i młodzieży z zespołu wokalnego SZYK oraz Studia Piosenki COGITO za przygotowanie poczęstunku dla gości i uczestników festiwalu. Pani Żanety Koster, Aleksandry Jarosińskiej, Renaty Majcher, Katarzyny Mieszko, Magdaleny Kujawa, Moniki Tyrpy za poświęcony czas i profesjonalną opiekę nad gośćmi festiwalu.

Dla Pani Reginy Brzezińskiej i Eweliny Maślaniec za udostepnienie pomieszczeń biblioteki,
Pana Andrzeja Szelążka - Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, Nadleśniczego Nadleśnictwa Chojna, Sylwana Barcz i Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie za ufundowanie nagród oraz Pana Józefa Winnika za podarowanie owoców.





Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.