Srebrne medale karateków na zawodach Pucharu Polski we Włocławku [foto]

W sobotę 14 grudnia reprezentanci UKS Karate Kyokushin z Morynia wzięli udział w XVI Pucharze Polski Karate Kyokushin, który odbył się we Włocławku z udziałem rekordowej ilości ponad 550 zawodników ze 111 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Organizatorem zawodów był Włocławski Klub Karate Kyokushin, sędzią głównym był Wiceprezes PZK Shihan Andrzej Drewniak.

Trzyosobowa reprezentacja  klubu wywalczyła dwa srebrne medale zajmując drużynowo 18. miejsce. Srebrne medale Pucharu Polski zdobyli: Marcin Florczak w kategorii masters powyżej 85 kg oraz Wiktoria Wiergowska w kategorii juniorek powyżej 60 kg.

Udany występ zaliczyła również Vanessa Florczak, która zajęła 9 miejsce w kata (na 37 startujących w jej kategorii).  Vanessa zaprezentowała również wysoki poziom techniczny w walkach. Wygrała dwie walki eliminacyjne, w trzeciej decydującej o wejściu do strefy medalowej musiała uznać wyższość zawodniczki z Bydgoszczy.

Kierownikiem drużyny z Morynia był sensei Piotr Kos. Wyjazd na zawody sfinansowany został z dotacji z Gminy Moryń oraz środków własnych.