Jak spędzić ciekawie wolny czas? Może na koniach?


Jazda konno staje się coraz popularniejsza, wcale nie musi być kosztowna. Jest to świetna rozrywka zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób. 


W niedzielne popołudnie odwiedziliśmy stadninę koni "Maciejewko", którą prowadzi Sławomir Kalkowski, instruktor z ponad 40-letnim, bogatym doświadczeniem.


Stadnina posiada szeroką ofertę, są tu prowadzone zajęcia rehabilitacyjne, zajęcia usprawniające i korekcyjne dla dzieci i młodzieży, nauka jazdy konnej dla najmłodszych i początkujących czy terapeutyczny kontakt ze zwierzętami oraz hipoterapia. Jest tu kilka świetnych koni oraz króliki.

Hipoterapia to forma rehabilitacji psycho-ruchowej, do której stosuje się konia. Oddziałuje jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Stosowana jest zarówno u dzieci, u młodzieży, jak i u dorosłych.

Dla dzieci zajęcia z jazdy konnej kosztują już od 30 zł.

Kontakt do stadniny: Sławomir Kalkowski, tel. 502 534 335
Redakcja

5 Komentarze

 1. Można prosić o więcej informacji? Gdzie dokładnie jest ta stadnina? 30 zł to koszt jednej jazdy? Jak długo trwa taka jazda?

  OdpowiedzUsuń
 2. byłem z dziećmi na koniach w stokach za 2h dla dwojga dzieci zapłaciłem 40zł

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka pobiera naukę jazdy konnej w Maciejewku od roku. Wcześniej przez trzy lata uczyła jeździć się konno w sąsiedniej stajni. Poziom nauki jest nieporównywalny. Byli uczniowie Pana Kalkowskiego to w kadrowicze Polski w WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego). Cena za jedną jazdę w kwocie 30 zł. jest przystępna, w sąsiednich stajniach za jedną godzinę trzeba zapłacić od 40 zł. wzwyż.
  Stajnia znajduje się na trasie w kierunku Mieszkowic, 900 m od Morynia.
  Polecam

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna stajnia i cudowne konie. Bardzo polecam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardz fajna stajnia, wspaniała atmosfera, cudowne konie. Serdecznie polecam

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza