"Razem Możemy Więcej"


Paulina Cholewa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie oraz solistka Centrum Kultury w Chojnie, podczas pobytu w szpitalu zaczarowała swoim głosem nauczycielkę od muzyki. Wówczas to Pani Monika poprosiła młodą wokalistkę o mini koncert dla pacjentów Szpitala Dziecięcego w Szczecin Zdroje. 
Paulina oczywiście zgodziła się, jednak aby uatrakcyjnić spotkanie z dziećmi poprosiła uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy o przyłączenie się do koncertu. Uczestnicy zgodzili się i nie chcąc jednak jechać do dzieci z pustą ręką poprosili o pomoc w przygotowaniu upominków uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkolne Koło Caritas z Gimnazjum w Chojnie. Uczniowie oczywiście zgodzili się i wspólnie z podopiecznymi ŚDS ulepili 100 aniołków z masy solnej.

16 grudnia uczestnicy ŚDS wraz z Pauliną udali się do Szpitala Dziecięcego. Zaprezentowali tam świąteczny, muzyczny, magiczny spektakl (był Mikołaj, elf, aniołek , ,"padał śnieg") oraz ofiarowali dzieciom i personelowi aniołki. Swoją obecnością oraz prezentacją wywołali wiele dziecięcych radości i łez wzruszeń rodziców chorych dzieci.

Naśladujmy tych którzy PROSILI i ZGODZILI SIĘ.

"Tak niewiele trzeba aby cząstkę nieba innym dać…"Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza