Kiedy powstanie nowy szpital w Gryfinie?

O zabezpieczeniu świadczeń medycznych na terenie powiatu gryfińskiego oraz przyszłości Szpitala Powiatowego w Gryfinie dyskutowali radni powiatowi z Komisji Ochrony Cywilnej, Zagrożeń Nadzwyczajnych i Administracji Zespolonej. 

W komisji zasiadają radni: Tomasz Mirakowski, Zdzisław Malik, Paweł Sławiński, Jan Gładkow i Jerzy Miler. Na spotkanie w sprawie świadczeń medycznych i szpitala przewodniczący Paweł Sławiński zaprosił wszystkich radnych i zainteresowane osoby.

W posiedzeniu wzięła udział prezes zarządu szpitala - Edyta Nowotorska, Piotr Ignaciuk - podinspektor w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Nadzoru Właścicielskiego oraz starosta gryfiński Wojciech Konarski i i przewodniczący Rady Powiatu Roman Michalski.

Temat świadczeń medycznych na terenie naszego powiatu był już omawiany na wcześniejszych komisach, na posiedzeniu które odbyło się 7 lipca była omawiana przyszłość szpitala. Dom Lekarski wspólnie z Powiatem Gryfińskim chcą wybudować nowy obiekt, ma on powstać obok już istniejącego szpitala. I etap prac, który według złożonych obietnic zakończyć się w 2016 roku ma kosztować 4,5 mln złotych. Wartość całej inwestycji przekroczy 20 mln zł.

Na zdj. Od lewej przewodniczący rady Roman Michalski, przewodniczący komisji Paweł Sławiński i w tle starosta Wojciech Konarski. 
Jak powiedziała prezes Szpitala Powiatwego sp. z o.o. - został stworzony harmonogram prac, do 10 grudnia br. inwestor będzie chciał uzyskać pozwolenie na budowę. Radni z Komisji Ochrony Cywilnej, Zagrożeń Nadzywczajnych i Administracji Zespolonej zapowiedzieli, że będą monitorować sprawę.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza