60 lat koła PZW w Chojnie


Do jedynego w swoim rodzaju spotkania, z tak wyjątkowej okazji, doszło w sobotę 15 sierpnia 2015 roku nad Ciepłym Kanałem w Dolnej Odrze. W tym wyjątkowym miejscu wczesnym rankiem spotkało się około stu miłośników i sympatyków wędkowania spławikowego i spinningowego z całego Okręgu Szczecińskiego. Okazją dla tak licznie przybyłych wędkarzy były oficjalne obchody związane z 60-leciem utworzenia w Chojnie Koła Wędkarskiego PZW.

Zawody z tej okazji były rozgrywane zarówno w dyscyplinie spławikowej, jak i spinningowej. O godz. 7.00 Sędzia Główny zawodów p.A.Kiepura rozpoczął odprawę z zawodnikami uczestniczącymi w dyscyplinie spinningowej. Zawodnicy po odprawie udali się na łowisko w okolicy miejscowości Żabnica.

Kolejna odprawa z Sędzią Głównym zawodów dotyczyła dyscypliny spławikowej, na której określono czas połowu, warunki bezpieczeństwa i sposób punktowania za złowione ryby. Każdy z zawodników otrzymał okolicznościowy kubek, naklejki z logo koła na sprzęt wędkarski oraz napoje chłodzące.

Zawody spinningowe trwały do 11.30. Złowione ryby zostały zważone i wypuszczone do wody. Zawodnicy do stanowiska sędziowskiego przynosili przede wszystkim okonie. Zawody spławikowe trwały do g.12.15. Komisja sędziowska złowione ryby ważyła przy wylosowanych przez zawodników stanowiskach. W tym dniu do siatek trafiały głównie basy.

W trakcie opracowywania przez Komisję Sędziowską wyników zawodnicy przy ciepłym posiłku dyskutowali o dzisiejszych zawodach i wymieniali się doświadczeniami, przy okazji chwaląc się "Taaaakkkkkąąąąą rybą" ostatnio złowioną.

Część oficjalna rozpoczęła się od informacji, o wyróżnieniu przez władze Polskiego Związku Wędkarskiego koleżanki Urszuli Nalborskiej odznaczeniem za długoletnią aktywną działalność w strukturach PZW.

Obchody z okazji rocznicy Koła PZW "Rurzyca" w Chojnie zaszczycili swoją obecnością:

- w imieniu Burmistrza Gminy Chojna p.Ewa De La Torre, która bardzo podziękowała wszystkim wędkarzom, za tak ogromne zaangażowanie w działalność Koła PZW "Rurzyca" oraz osobiście jako kobieta podziękowała p.Grażynie Nalborskiej za prezesowanie tak licznej i zdominowanej przez panów organizacji.

- z ramienia Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie zaszczycił obchody niedawno wybrany prezes p.Grzegorz Rogalewicz. Gratulacje dla wędkarzy i życzenia dalszych tak udanych imprez wędkarskich jak obecna - tego życzył p.Prezes składając życzenia z okazji 60-lecia powstania Koła Wędkarskiego w Chojnie. Podziękowania złożył również, zwracając się do p.Ewy De La Torre, dla władz gminy Chojna, za wsparcie w działalność Koła, którego celem jest rozwój wędkarstwa w gminie Chojna.

Na ręce p.Prezes przedstawiciele kół wędkarskich złożyli życzenia i okolicznościowe upominki z okazji 60-lecia oraz życzyli dalszych sukcesów i rozwoju koła w przyszłych latach.

Komisja sędziowska przedstawiła wyniki, a Prezes wręczała puchary (tablice szklane):

w dyscyplinie spinningowej:

1. Świerczyński Krzysztof
2. Węclewski Mariusz
3. Tomasz Najmowicz

- największa ryba - Węclewski Mariusz

w dyscyplinie spławikowej:

kat. kadeci:
1. Adam Szymon

kat.juniorzy:
1. Smalarz Szymon
2. Gorzkiewicz Julia
3. Litra Sławomir
kat. seniorzy:
1. Szajek Waldemar
2. Pawlik Władysław
3. Jacek Szczepański
kat. seniorzy (goście):
1.  Michalski Wacław
2. Perełka Wiesław
3. Purgal Jerzy

największa ryba - Purgal Jerzy
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza