Przed wyborami w Trzcińsku Zdroju: Z. Kitlas musi sprostować i wpłacić na Dom Dziecka

W niedzielę, 23 sierpnia na terenie gminy Trzcińsko Zdrój odbędzie się powtórzona II tura wyborów na burmistrza. Kampania wyborcza zakończy się w najbliższy piątek, tymczasem we wtorek odbyło się posiedzenie sądu w trybie wyborczym. 

Sprawa dotyczyła biuletynu, który wydał Komitet Wyborczy Wyborców Razem Ku Lepszemu Zbigniewa Kitlasa, zdaniem Roberta Kowalskiego, który złożył protest wyborczy, w ulotce znalazło się szerego pomówień.

Sąd wydał postanowienie w którym zakazł Zbigniewowi Kitlasowi rozpowszechniania informacji zawartych w ulotce wyborczej gazetki zatytułowanej "Biuletyn KWW Razem Ku Lepszemu", ponadto dotychczasowy burmistrz Trzcińska Zdroju musi opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji w mediach oraz wpłacić 5.000 zł na stowarzyszenie działające w Domu Dziecka w Trzcińsku Zdroju. Postanowienie sądu nie jest prawomocne.

- Nawiązując do wydanego wczoraj postanowienia Sądu Okręgowego w Szczecinie I Wydziału Cywilnego, którego sentencję opublikował mój wyborczy kontrkandydat w ramach portalu społecznościowego Facebook (zarówno w ramach swojego osobistego profilu, jak i profilu Dialog dla gminy Trzcińsko-Zdrój) – oświadczam, że zaskarżyłem wskazane orzeczenie i nie jest ono ostateczne w tej sprawie. Jednocześnie akcentuję, że publikacja postanowienia Sądu dokonana przez mojego kontrkandydata nie zawiera pełnej informacji, gdyż nie tylko nie zawiera uzasadnienia, w którym Sąd Okręgowy w Szczecinie jednoznacznie wskazuje, że w znacznej części wniosek mojego kontrkandydata był nieuzasadniony – ale również nie zawiera informacji o tym, że postanowienie to jest nieprawomocne. Dlatego też jego opublikowanie uważam za co najmniej przedwczesne i być może wprowadzające niektórych z wyborców w błąd co do rzeczywistego stanu prawnego - piszę w oświadczeniu Z. KitlasPrzede wszystkim należy wskazać, że Sąd Okręgowy w Szczecinie we wczorajszym rozstrzygnięciu nie znalazł podstaw do nakazania przeproszenia mojego kontrkandydata, których on domagał się (...). 
Redakcja

62 Komentarze

 1. Zbychu i tak nie zapłaci jest obecnie zarejestrowany w RUP w Chojnie i nie ma kasy i nikt mu nikt nic nie zrobi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TRZCIŃSKO-ZDRÓJ stanowczo KOWALSKIEMU muwi NIE. Mamy dosć tego człowieka i jego parcia na stołek.

   Usuń
  2. Kowalski mamy Cie DOSĆ i zrozum to człowieku twoje wymyślanie sztucznych sensacji robi się nudne.

   Usuń
  3. Jak wy możecie mieść dość Kowalskiego? Chyba wam coś się pokręciło w głowach? Przecież Kowalski jeszcze nie zaczął być burmistrzem!
   A co do Zbycha - komornik ściągnie należność ze "skromnej" jego emerytury i przestanie mieć parcie na stołek burmistrza.

   Usuń
  4. Nie zaczoł i nie zacznie bo brak mu odpowiedniej inteligencji. Mamy dość ciagłego wysłuchiwania jak to R.K.biega po sądach i wynyśla jakieś bzdury i robi syf w gminie, widać pradwa go boli. Szkoda tylko, że gmina zapłaci grube pieniadze za jego widzimisie.

   Usuń
  5. Na podstawie najnowszego artykułu, w którym Kitlas przyznaje, że informacje zawarte w jego ulotce są NIEPRAWDZIWE, stwierdzam, że facet powinien dać sobie siana i skończyć z polityką lokalną. Wstyd i żenada.

   Usuń
 2. facet powinien mieć jaja i honor ! jak to ma ,to wie co ma kiedy zrobić !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O którego ci chodzi , bo jest ich dwóch.

   Usuń
 3. Panowie dajcie spokój w końcu , albo na szable walczcie bo staje się to nudne i żałosne

  OdpowiedzUsuń
 4. Józek nie jest ci teraz wstyd tak swojego byłego pracodawce wrabiać ? i kto teraz zapłaci ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Panowie!!!!!! Czy nie macie jeszcze dość tej wojenki między sobą???

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję , że pan Kitlas ponownie wygra i w końcu utrze nosa temu drugiemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw Pan Kitlas musi nauczyć się grać żeby coś zagrać czy wygrać :)

   Usuń
 7. Jak może wygrać jak nie ma szans -nikt go już nie chce! Mieszkańcy nie pójdą głosować na oszusta, kombinatora, moderatora, hipokratę, terrorystę i zakłamanego nauczyciela z epoki komunizmu gdzie wszystko było za alkohol i przysłowiowe masełko! Tego każdy ma dosyć -powinien poddać się dymisji! dostanie tęgie baty za te kłamstwa i szperanie w ludzkich aktach, a odpowiedz na te jego wygibusy wybije mu jutro Sąd podtrzymując to co zasądziła poprzednia instancja a znając polskie prawo dowalą mu jeszcze więcej. Może niech pan zacznie się lepiej zastanawiać jak sprostować te bzdury z biuletynu i kim pan będzie w poniedziałek bo w Trzcińsku dla pana miejsca nie ma!!! zapomniałem że ma pan kilka posiadłości i parę ładnych samochodów które po zpieniężeniu przeznaczyć miał pan na wykupienie miasta i dożywotnio prowadzić w nim rządy jak KRÓL ale to chyba nierealne co?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciekawe wyzwisko 'moderator'. Za komuny masełko i alkohol były na kartki, a nie łapówki. strasznie przykro czytać, aż tak prymitywną agitkę, nie jestem z TZ, do obu kandydatów mam stosunek obojętny.

   Usuń
  2. Robert daj spokój z tymi wypowiedziami i nie użalaj sie juz nad sobą. Wszyscy wiedzą, że porazka strasznie cie boli i chwytasz sie wszystkiego, aby dojść do celu chociażby po trupach. Ale i tak wam sie nie uda bo ludzie widzą co wyprawiacie tylko po śadach ganiacie i wymyślacie jakieś kąpletne bzdury, a w bulietynie jest napisana cała prawda tylko, że was ona boli.

   Usuń
  3. Zobaczymy kto jakie ma szanse w niedziele, ale raczej wasz kłamca którego wszyscy maja dosć R.K. wróci na koparke.

   Usuń
 8. Mieszkanko w bloku to przykrywka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak ? Dębno- tam zaczyna się życie a kończy w Szczecinie -willenki i autka to z ciężkiej pracy! pomosny też tu jest s-bek!!!!!!!! Pamiętacie jak wziął się z nikąd- pierwsze odpicowany domek z lewkami na odrzwiach z baobabu i okularnik z Nowego Yorku lub Berlina o obwieszeniu złotem nie wspomnę. Za to teraz udaje niewiniątko szepcąc do pani doktor aby przygarnęła jego córeczkę po odejściu stomatologa z NFZ oferując remonty i windę w budynku przychodni!!! Gdzie ty masz wstyd człowieku! A ponoć justynka miała takie zajefajne życie w stargardku!

   Usuń
  2. Wciskacie ludziom bzdury R.K. ma w czterech literach wszystkich mieszkańców naszej gminy jemu chodzi tylko i wyłącznie o STOŁEK i otwartą drogę do lewych interesów. Przecież partię PO każdy zna i wię co oni potrafią także o czym tu pisać.

   Usuń
 9. Czego się czepiasz dzieci idiotów to co kowalski robi powinien książkę napisać jak można sąd wprowadzić w błąd żeby unieważnić wybory

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka to musi być wola rządzenia ,że przez tyle lat nie odpuszcza aby tylko dostać się na ten stołek.

   Usuń
  2. Rządzić też trzeba umieć z głową , a czy pan Kowalski potrafił by robić to DOBRZE???

   Usuń
  3. To nie jest wola rzadzenia poprostu ludzie chcą mieć w gminie odpowiednią osobę, a nie jakiegoś niedowartościowanego nieudacznika.

   Usuń
  4. Dokładnie Kowalski na to stanowisko stanowczo sie nie nadaje, a z tą partią PO to już wogóle.

   Usuń
  5. Właśnie PO w polsce już wystarczająco namieszało jeszcze brakowałoby ich u nasz w gminie. A tego dziadostwa nikt nie chce.

   Usuń
  6. nie wypowiadaj się za wszystkich ! precz z PIS ! Już mamy prezydenta ,którego zamiary uprzedza rzecznik pisu zanim tem powie co zamierz zrobić .ale coz- musi robic co mu wszechmocny prezes kaze ...

   Usuń
  7. Precz z PO! Polska ma dośc PO i w naszej gminie ich nie chcemy!!!

   Usuń
  8. Książkę to o swoim panu Z. napisz. Tylko zastosuj ładną formę, bo treść kiepska. Ciekawe ile Z. będzie twoim przyjacielem po przegranych wyborach. Myślę, ze sam dostrzeże jak grono się kurczy i w plastyczny sposób dostosowuje się do sytuacji. Trzymam kciuki R.

   Usuń
 10. Nie znam ani Kitlasa ani Kowalskiego ale mam rodzinę w Trzcińsku i wiem co nie co na temat tego co się tam dzieje. Kitlas może się już wypalił ale Kowalski jeśli wygra te wybory nie wniesie nic nowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co wyprawia R.K. jest nie do przyjęcia w środowisku cywilizowanym, jak mozna być tak podłym człowiekiem masakra. Nie ma co sie dziwić, że nawet w Góralicach ludzie maja go dość i jest im wstyd za jego chore wybryki.

   Usuń
  2. To już taki typ człowieka. Sam nie zjem i drugiemu nie dam , i nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą

   Usuń
  3. W środowisku cywilizowanym nie ma miejsca na praktyki, które stosuje Z. K. Te komentarze są tak słabe. Widać ogromny strach po plecach Sebusiowi przeszedł. On przecież na pół etatu zatrudnił się jako anonimowy komentator. Szkoda tylko, ze taki monotematyczny.

   Usuń
 11. w t-z wygralo PO w ostatnich wyborach wiec wnik jest jasny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda tylko, że Kowalski przegrał na głosy w I i II turze. Teraz będzie kolejna tura i też ją przegra bo kto na Kitlasa głosował to zagłosuje i kolejny raz.

   Usuń
 12. Ja wiem jedno.Moi znajomi ,moja rodzina oraz wiele osób które znam będą głosować na Pana Kitlasa !!! Wpływ na to też miał wybór na zastępcę Pana Emiliana Osetka, który jest osobą niesplamioną polityką a dodatkowo to pracowity człowiek i zagorzały sportowiec. Dzięki niemu młodzież będzie miała dużo do powiedzenia w temacie sportu i rekreacji min.skatepark na pewno zostanie zbudowany .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z nerwica osetka to nikt nie ma szns nawet kit......!

   Usuń
 13. Jak to dobrze że w niedziele się wszystko wyjaśni.

  OdpowiedzUsuń
 14. To wszystko wina Hipolita, to on miesza kręci podjudza i napuszcza na siebie ludzi, swoimi stalinowskimi sb-eckimi metodami. To wysokiej klasy specjalista od manipulacji szkolony w moskiewskich szkołach.... obotał króla i mu wchodzi na sumienie a ten idiota go słucha i nakręca sie , nakręcajac swoich podwładnych których straszy że jak Kowal bedzie burkiem to wszystkich na zbity pysk w##$$ieoli .. a ci jak wierne pitbule cisna innych..... tragedia jak te miasto dało sie podzielić przez tych kilku wataszków . To się w pale nie mieści... ciekawe jak ludzie sobie spojrzą w oczy po wyborach.....wtedy oni beda mieli wyborców głęboko w dupie ! im się tylko hajs liczy i władza ...za wszelką cene. Dlateggo ani Kowali ani Zibi - nie ide na wybory wogóle, nie będe na gnoii głosował !

  OdpowiedzUsuń
 15. " Nigdy mi przez myśl nie przeszło, że ja Zbigniew Kitlas będę tak poniżony" Panskie słowa. A dostrzegasz pan w nich bufonadę? Ile megalomanii i fanfaronady masz pan w sobie. Kim pan jesteś? Z woli narodu tylko burmistrzem. A spytaj się pan podczas golenia swego odbicia w lustrze jakim człowiekiem jestem! Burmistrzem się bywa a człowiekiem się jest. Co odbicie panskiego lica odpowiedziało? Wstydzisz się pan przyznać? A może spytaj się pan: co sadza o panu ludzie, którzy nie poparli pana w wyborach. Może maja racje, może nie jestem dobrym człowiekiem. Ale pan jesteś mitoman i egocentryk. Nie stać pana na taka refleksje. Co więcej. Zobacz pan ile pogardy masz pan w sobie dla wyborców przeciwnika. Pycha kroczy przed upadkiem. To nie przestroga.Jestes pan głuchy jak pien na glosy adwersarzy. Pana pogarda to panska sprawa. Tylko zauważ pan ile wzgardy, szyderstwa i jadowitsci zes pan wygenerowal w społeczeństwie miasta. Ale co to pana obchodzi. Pana egoizm musi się czyms karmic. Dumny jestes pan z tych wzajemnie obrazliwych wpisow? O to panu chodzilo? Bielmo na oczach? Pana wyrachowanie przybralo katastrofalna forme aspoleczna. Pretensje masz pan do każdego oponenta z odmiennym poglądem. Tak maja dyktatorzy.A Hipolit za kogo teraz robi? Za plecami jest szczególnie niebezpieczny.Ale pan gustujesz widać w ludziach upadłych. Woda wylewa się z panskiego wywiadu- rzeki. A wokół susza. Samokrytyka jest panu calkiem obca. Efekciarstwo opracowane perfekcyjnie. Pana cel to dobro i pomyslnosc mieszkancow. A czy wiesz pan ile ludzi w gminie pośrednio i bezpośrednio skrzywdziles? Cel uswieca srodki. Nawet niezawisle sady uwziely się. Ciekawy tok myslenia. Moralnosc nie cierpi.Spoleczenstwo potrzebuje spokoju i konstruktywnego działania. W czasie ostatnich dwóch kadencji gmina zmniejszyla się o 360 mieszkancow. Wybyla np. cala ul. Kosciuszki. Panie Kowalski ster gminy w pana rece. Gminie potrzebny jest dobry gospodarz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogromny szacunek dla przedmowcy! Lepiej bym nie ujęła bezprawia Kitlasa.

   Usuń
 16. Myślę sobie ,że to nie czas na "pierogi" .Bardzo lubię pierogi ale jest jeden którego na talerz bym nie włożył bo jest on jak choroba zakaźna .

  OdpowiedzUsuń
 17. Kutlas zawiódł młodych ludzi, tych dzięki który został w pierwszej kadencji burmistrzem. Stał się butny , zaczął dzielić ludzi na swoich i wrogów i zaczął walczyć z nimi metodami jaki narzucał mu Hipolit. Stał się jego marionetką, bez niego by sobie nie dał rady. Uzależnił się od niego. A Hipolit realizował swoje chore marzenia o władzy. Zawsze mówił - To ja załatwiłem, to ja tu rządzę, Kutlas się na niczym nie zna, on tylko tu siedzi bo mu się władza i kasa podoba. A że Hipolit to perfidny człek to nikt go nie lubił za jego stalinowskie metody. Tyle że był skuteczny i parę spraw załatwił. A król jakim gburem był takim został. Dał się w kręcić w hipcia wojenki. I ta buta go zgubi. nawet jeśli teraz wygra ( na zasadzie mniejszego zła) to jest to już jego ostatnia kadencja. Miasto jest już zmęczone jego chamstwem, brakiem szacunku do ludzi, niesłuchania ich. Jestem sobie w stanie dać rękę uciąć że dzień po wyborach do większości z was nie będzie mówił Dzień Dobry ! swój efekt osiągnie w dniu wyborów , hajs będzie , władza też i wszystko się będzie kręciło jak do tej pory. Będą go otaczać pijaczki z TCK , wierne pieski z komuny i BMW na których zawsze może liczyć- oczywiście nie za darmo :). Daliście się w niezły kanał zrobić. Ani Kutlas ani Kowal !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinieneś zacząć bajki pisać dla dzieci one takie lubią i w takie wierzą, ale dorosłych ludzi nie osukasz. Także daruj sobie takie wypowiedzi. Niedziela już tuż tuż wszystko się wyjaśni.

   Usuń
 18. A wiecie że przyczyną hemoroidów jest niewłaściwa higiena. Luzować majty proszę.
  PROCTOHEMOLAN

  OdpowiedzUsuń
 19. Sygn. akt I ACz 741/15

  POSTANOWIENIE
  Dnia 20 sierpnia 2015 r.

  Sąd Apelacyjny w Szczecinie I Wydział Cywilny
  w następującym składzie :
  Przewodniczący: sędzia SA Wiesława Kaźmierska (spr.)
  Sędziowie: SA Eugeniusz Skotarczak
  SA Edyta Buczkowska–Żuk

  po rozpoznaniu w dniu 20 sierpnia 2015 r. w Szczecinie
  na posiedzeniu niejawnym w Szczecinie
  w sprawie z wniosku Roberta Kowalskiego
  z udziałem: Zbigniew Kitlasa, Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem Ku Lepszemu” i w trybie wyborczym
  zażalenia uczestnika postępowania Zbigniewa Kitlasa
  na postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 18 sierpnia 2015 roku, sygn. akt I Ns 334/15
  p o s t a n a w i a:
  I. zmienić zaskarżone postanowienie w punkcie czwartym i żądanie zapłaty oddalić,
  II. oddalić zażalenie w pozostałym zakresie.  E.Skotarczak W.Kaźmierska Edyta Buczkowska–Żuk

  Jak widać Z WYROKU SĄDU Pan Kitlas nie musi płacić 5000 tysięcy . Pnie redaktorze prosze poprawić tytuł tego atykułu bo jest już nieaktualny.

  OdpowiedzUsuń
 20. czy ,, anonimowi " maja dostep do dokumentów z sadu ? miej odwage i pisz uzywajac nazwiska , no chyba ze się wstydzisz...

  OdpowiedzUsuń
 21. Zapytaj Pana R.K. on wszystko wrzuca na Faceboka.

  OdpowiedzUsuń
 22. W niedzielę Pan Kowalski znowu przegra tylko tym razem z kretesem!!!Nie 225 w plecy tylko 525 głosów !!! No i znowu poda Pana Kitlasa do Sądu .I Kto tu kieruje się dobrem dla gminy ?

  OdpowiedzUsuń
 23. Jakim trzeba być złym człowiekiem żeby żądać od drugiego człowieka przeprosin pisanych własnoręcznie?! Co chciał sobie w ramkę oprawić?! Zresztą sąd to wyśmiał i nakazał jedynie napisać sprostowanie. Nie wie ten człowiek, że kto mieczem wojuje to od miecza ginie? W tym przypadku dobrze ze społeczeństwo dowiedziało się oficjalnie jakim on jest człowiekiem dla drugiego człowieka. Teraz żadnych wątpliwości nie mam!!!. Mój głos idzie na Pana Kitlasa niech kończy dzieło odnawiania naszej gminy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro kazał pisać sprostowanie, w którym miał się przyznać, ze w swoich publikacjach kłamał, to chyba jednak nie wyśmiał? Kazał przyznać się do kłamstwa. Surowa, nie spłycaj! To juz nic nie da. Chciałeś pomóc, a chyba zaszkodziłeś.

   Usuń
 24. Podobno gmina tak zadłużona a dzisiaj za nasze pieniądze Komisarz Gminy razem z radnymi ze strony Kowalskiego zrobili sobie imprezę w jednym lokalu. Czyżby już znali wynik wyborów i świętowali zwycięstwo ? .Oj zdziwią się w niedzielę, minki im zrzedną , tylko żeby nie było zbiorowego samopodpalenia .

  OdpowiedzUsuń
 25. Dziś na sesji komisarz bezczelnie kłamał zamiast pilnować wyborów to wydaje nasze pieniądze na bzdury oczernia kitlasa sam kazał żeby straż ochraniala festyn wyborczy Pana Kowalskiego nokonto gminy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.facebook.com/KWW-Razem-Ku-Lepszemu-1482157428704406/insights/?section=navOverview

   Usuń
 26. Jak to ?! Przecież wykorzystanie straży pożarnej przez gminę w kampanii wyborczej to od razu kwalifikuje się do Sądu !!! Pan Kitlas powinien teraz podać tego Komisarza i Kowalskiego o to bezprawne wykorzystanie straży i mają ciepło !!!

  OdpowiedzUsuń
 27. Moja cała rodzina będzie głosować na Pana Kowalskiego. Dość tego co teraz jest Pan z. K już w szkole poniżal dzieci i taka jest prawda. Kogo uczył ten wie o czym piszę. A teraz jeździ po wioskach i mówi do zuli "tam Panowie darmowe piwko "ciągle mu mało wstyd!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To twoja cała rodzina jeszcze kibluje w podstawówce czy jest żulami? Widzę że masz najświeższe wiadomości z SP i spod sklepu

   Usuń
 28. Widać ze Ty kiblujesz w podstawówce bo nie potrafisz odróżnić czasu przeszlego w zdaniu

  OdpowiedzUsuń
 29. Zadziwiaja wyznawcy Kitlasa. W dziwne uzależnienie popadli. Najgorsze jest to, ze utracili zdolność bezstronnej i trzeźwej oceny. Zaslepienie nie pozwala dostrzec nikczemnych poczynan ich guru. Ma swoje dokonania dla gminy i młodzieży. Nie przecze. Kitlas sam wlazł w slepy zaułek. Ma na swym koncie decyzje krzywdzące mieszkancow. Sa to sprawy, które musza ujrzeć swiatlo dzienne. Z jego postaci zionie nienawiść do ludzi o odmiennych decyzjach wyborczych. A to sa tez mieszkancy miasta. Ta nienawiść splata się z zemsta. A mściwe decyzje tez podpisal. Wydaje mu się, ze jest trzcinskim bogiem. Pomylil się i oszukuje mieszkancow. Powolano go do służby, a nie dyktatorskiej tyranii. Sluzyl tylko wybranym. Zmarginalizowal i pognebil swoich oponetow, którym tez jako burmistrz powinien powtarzam sluzyc. Despota jest nam nie potrzebny. Dlatego glos oddany na Kowalskiego będzie glosem dla przywrócenia normalności. Panie Robercie Kowalski zycze powodzenia. Dryfujacy okret będzie miał w panu dobrego sternika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jesteś naiwny. To nie zaślepienie tylko uzależnienie. Trochę się pourywa co niektorym. I dobrze, niech w końcu wszyscy będą równi w tej gminie.

   Usuń
 30. Przepraszam bardzo, ale z tego co wiem na dzisiejszej sesji Komisarz podkreślił, że nasza gmina jest bardzo dobrze prowadzona przez Pana Kitlasa i nawet w porównaniu z innymi gminami ma dużo mniejsze zadłużenie. Także Komisarz zauważył jak wiele jest już zrobione i jest mile zaskoczony, że takie małe miasteczko, a w dzisiejszych czasach radzi sobie dobrze.

  OdpowiedzUsuń

Nowe komentarze są niedozwolone.*

Nowsza Starsza