Reklama [góra]O krok od tragedii na targowisku w Krajniku Dolnym


O włos od tragedii na targowisku w Krajniku Dolnym. Jeden z kupców chwilę po wywiadzie dla Telewizji Polskiej stracił przytomność i był reanimowany. 

Tuż przed świętami kupcy z targowiska miejskiego otrzymali wypowiedzenia umowy dzierżawy od Gminy Chojna. Zgodnie z dokumentem, do końca grudnia muszą opuścić bazar.

Na targowisko przyjechali dziennikarze TVP Szczecin, robili reportaż o sytuacji w której znaleźli się przedsiębiorcy. Chwilę po wywiadzie, jeden z nich stracił przytomność i był reanimowany. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Mężczyznę udało się uratować, trafił do szpitala w Szczecinie.

O likwidacji gminnego targowiska pisaliśmy wczoraj w artykule Kupcy dostali wypowiedzenia, gminne targowisko w Krajniku Dolnym wystawione na sprzedaż. Przedsiębiorcy uważają, że zostali oszukiwani, według ustaleń z burmistrzem, mieli otrzymać czas na uregulowanie spraw związanych z targowiskiem. Tymczasem teren został wystawiony na sprzedaż, pierwszy przetarg ma się odbyć na początku stycznia 2016 roku.

Niegdyś na terenie blisko 4 hektarów handlował kilkuset kupców, dziś pozostało ich osiemnastu. Pracują tu między innymi dozorcy, elektryk i administracja. Roczny koszt funkcjonowania targowisko to ok 180 tys. złotych.

Reportaż o sytuacji kupców w Krajniku Dolnym ma zostać wyemitowany w Kronice na antenie TVP Szczecin w środę 30 grudnia o godz. 18:30 i 21:45.

fot. archiwum

19 komentarzy:

 1. Przykra sprawa:( muszą się jakoś z tym pogodzić to 180tys zł...naszych zlotych

  OdpowiedzUsuń
 2. widać jak burmistrz dba o swoich wyborców :)
  najlepiej do grobu zapędzić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. najlepiej wszystko sprzedać z Chojny, bo kasy nie ma.
  skoro tak mu zależy na Chojnie, to niech sobie wypłate zmniejszy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. a idz pan w huj ,z waszym burmistrzem ! dziwie sie ze jeszczevten cacyk rzadzi gmina ,po trupach co celu ,na co wy ludzie jeszcze czekacie jedyne zdrodlo dochodu wam odbiera !

  OdpowiedzUsuń
 5. idz pan w chu....z burmistrzem i idź pan w ch....z pseudo kupcami nie płacących czynszu do których gmina musi dokładać no i w ogóle idź pan w chu.....:D

  OdpowiedzUsuń
 6. żądam od niezależnych chojeńskich mediów nie usuwania jakże celnych bo moich komentarzy!!! :D:D co to ma być!!!:D

  OdpowiedzUsuń
 7. A JAJCO MA BYĆ .

  OdpowiedzUsuń
 8. Te 180 tyś.to razem z pensją pana burmistrza.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeparaszam, ale skąd ten potral bierze takie informacje? Czy zdajecie sobie sprawę że 180 tyś. na jeden rok, to 15 tyś. miesięcznie? Chyba ktoś mało inteligentny i naiwny uwierzy w to,że burmistrz przeznaczyłby tyle pieniędzy miesięcznie na targowisko w Krajniku Dolnym. I w takim razie gdzie są pieniądze które wpłacają handlowcy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo przepraszamy, doszło do nieporozumienia i literówki w artykule.
   Cały koszt utrzymania targowiska to ok 180 tys. złotych. Po odjęciu opłat, które wnoszą kupcy, gmina, według danych, które udało nam się zebrać, rocznie dokłada ok 30-40 tys. zł.

   Usuń
 10. Dziekuję za sprostowanie, i mam nadzieje że kolejne artykuły związane z tym tematem będą rzetelniej przygotowywane.Pragnę też zauważyć, że te 30-40 tys. to zbliżony koszt utrzymania jednego z pracowników bazaru zatrudnionianego przez gminę.

  OdpowiedzUsuń
 11. I proszę również o zamieszczenie owego sprostowania w artykule.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korekta została naniesiona wcześniej. Przeszukujemy nagrania z sesji, ponieważ na sesji padały pełne liczby dotyczące kosztów funkcjonowania targowiska.

   Usuń
 12. To wychodzi na to że likwiduje 18 stanowisk pracy zamiast znaleźć inne rozwiązanie dla targowiska patrz cedynia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak mi wiadomo to Gmina chciała oddać targowisko we władanie to nie chcieli a nikt nie będzie dokładał z naszych podatków..

  OdpowiedzUsuń
 14. a mi wiadomo że burmistrz pozatrudniał tam swoich ludzi i stąd koszty. odsyłam do H. Kłapoucha

  OdpowiedzUsuń
 15. A mi wiadomo że byk wyruchal krowę w odbyt na pastwisku

  OdpowiedzUsuń
 16. KLapouch ma za duże uszy więc slyszy też więcej

  OdpowiedzUsuń
 17. Co za nazwisko klapouch pewnie jak dorósł miał żal do rodziców że go tak nazwali

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.