Rozpoczęliśmy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [foto]


Rozpoczęliśmy właśnie 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicę naszych miast wyruszyli wolontariusze z puszkami i czerwonymi serduszkami.

W całej Polsce i na świecie kwestuje 120 tysięcy wolontariuszy z prawie 1 700 sztabów. W tym roku gramy "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. W zeszłym roku fundacja pobiła rekord i zebrała ponad 105 mln złotych. W naszym regionie natomiast uzbierano ponad 205 tysięcy złotych.


Dzień ten to nie tylko zbieranie pieniędzy do puszek przez wolontariuszy. W ciągu dnia, możemy natknąć się na szereg imprez towarzyszących a przede wszystkim na kiermasze podczas których będziemy mogli wylicytować wiele wspaniałych rzeczy. (Co ciekawego będzie można znaleźć u nas? Sprawdź w artykule: Bycie wójtem, rower, sesje zdjęciowe - co można wylicytować podczas finału WOŚP?)

Finał 26 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa już od kilku dni. Na chwilę obecną fundacja zebrała ok. 9 mln złotych.

Prócz tradycyjnej puszki i aukcji internetowych, można przekazać darowiznę z PayU, wysłać sms o treści „SERCE” na numer 75565 lub też skorzystać z aplikacji mBanku, eSKARBONKI czy Wirtualnego Serca. Przez cały dzień na Twitterze za każdy użycie #MastercardGrazWOŚP – firma Mastercard przekazuje 5zł na konto Fundacji.

Przed nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza