Reklama [góra]Kolejne zatrzymania w sprawie korupcji w elektrowni Dolna Odra


Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z korupcją w Zespole Elektrowni "Dolna Odra" w Nowym Czarnowie pod Gryfinem, wszyscy już usłyszeli zarzuty. 

- Na polecenie Prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w śledztwie dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby zatrudnione w PGE GiEK S.A Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień lub niedopełnienie ciążących obowiązków (...) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali zatrzymania trzech osób: Jana S., Wojciecha O. i Ryszarda M. - informuje Prokuratura Regionalna w Szczecinie. 

Zatrzymani usłyszeli zarzut popełnienia przestępstw: podżegania do poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych i poświadczenia nieprawdy w tych dokumentach, powoływania się na wpływy w instytucji państwowej oraz udzielenia i przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy oraz podżegania świadków do składania fałszywych zeznań.

Na wniosek Prokuratury wobec jednej osoby, Jana S. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wszystkim grozi kara do 8 lat więzienia. 

To nie pierwsze zatrzymania w Dolnej Odrze, ponad rok temu szczecińscy agenci CBA zabezpieczyli dokumenty i nośniki danych oraz zatrzymali kierownika nadzoru, trzech inspektorów i beznesmena, wszyscy usłyszeli zarzut niedopełnienia obowiązków, fałszowania dokumentów i korupcji menadżerskiej. O sprawie pisaliśmy w artykule CBA w elektrowni Dolna Odra, pięć osób zatrzymanych.

Czytaj również:
CBA w elektrowni Dolna Odra, pięć osób zatrzymanych
Łapówki w Elektrowni Dolna Odra, pracownicy usłyszeli zarzut
Funkcjonariusze CBA weszli do elektrowni Dolna Odra

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.