Skąd się wzięły Walentynki?


Czy zadawaliście sobie sprawę, że patron dnia zakochanych, św. Walenty, zmarł właśnie 14 lutego? Natomiast do Verony, gdzie rozgrywał się najsłynniejszy dramat Szekspira, wpływa co roku tysiące kartek zaadresowanych do Julii.

Walentynki to coroczne święto zakochanych, przypadające na 14 lutego. Tak jak w/w, patronem tego dnia jest św. Walenty. Egzekucje na nim wykonano 14 lutego 269 roku po tym, jak zakochał się w niewidomej córce strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem miłości odzyskała wzrok. W przeddzień swojej śmierci napisał do niej list, podpisując go: "Od Twojego Walentego".

Najpopularniejszym prezentem na walentynki są kartki a tuż za nimi czekoladki. Według statystyk, poniżej znajdziemy kwiaty następnie kolację w restauracji, biżuterię oraz ubrania.

Wyobrażacie sobie aby to kobieta obdarowywała walentynką mężczyznę? Tak jest w Japonii. Panowie dopiero później, z okazji Białego Dnia, odwzajemniają romantyczny gest.

Walentynki to bardzo dobra okazja do oświadczenia się a co za tym idzie, zadania tego jednego pytania: "Wyjdziesz za mnie?". Na świecie średnio, 14 lutego, to pytanie pada ok 220 000 razy.

Wcześniej wspominaliśmy, że jednym z najpopularniejszych prezentów na walentynki to: kolacja. Jednak czy wyobrażaliście sobie kolację walentynkową w jednym z najpopularniejszych restauracji - McDonalds? - przyjdź do nas na walentynki, na trzeci już doroczny obiad ze świecami. Od 18.00 do 20.00. Nasi pracownicy przywitają was na wejściu, usadzą, przyjmą zamówienie i dostarczą do stolika ...W tym roku, taką kolację można zjeść tylko w Newcastle w Wielkiej Brytanii. Naturalnie, restauracja przygotowuje romantyczny wystrój zatem zakochani, będą siedzieć w romantycznej scenerii przy świecach.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza