Na S3 holował auto, które nie miało opony [foto]


Dużą bezmyślnością wykazał się dziadek i wnuk, którzy drogą ekspresową S3 w sposób nieprzepisowy holowali pojazdem Deawoo Matiz niesprawnego Fiata Seicento. Obaj poniosą teraz surowe konsekwencje. 

Pojazdy były niewłaściwie oznakowane, a osobowym Fiatem, który nie posiadał opony w jednym z kół kierował 23-latek bez uprawnień. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie zostali ukarani mandatami w kwocie po 1.000 złotych, a holowany pojazd trafił na policyjny parking.

We wtorkowe popołudnie (13 marca) policjanci gorzowskiej drogówki, którzy pełnili służbę na trasie ekspresowej S-3, zatrzymali do kontroli drogowej Daewoo Matiza, który holował Fiata Seicento. Pojazdy były niewłaściwie oznakowane, lecz to nie był jedyny powód kontroli. Osobowy Fiat nie posiadał opony w jednym z tylnych kół i holowany był za pomocą zwykłego sznurka. Okazało się, że za kierownicą Daewoo siedział 73-letni mężczyzna, natomiast Fiatem kierował jego 23-letni wnuk - nie posiadający uprawnień do kierowania. Mężczyźni tłumaczyli, że kupili uszkodzone auto w Szczecinie za „korzystną cenę” i chcąc uniknąć kosztów jego transportu na lawecie do województwa wielkopolskiego, zdecydowali się na hol. 

73-latek za nieprzepisowe holowanie oraz udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, natomiast 23-latek także za nieprzepisowe holowanie oraz za jazdę bez uprawnień. To jednak nie koniec kosztów jakie będą musieli ponieść mężczyźni, gdyż uszkodzony Fiat został zabezpieczony na policyjnym parkingu, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Sytuacja ta jest przykładem na to, że łamanie przepisów w celu zaoszczędzenia pieniędzy może przynieść odwrotny efekt w postaci dodatkowych kosztów, a także narazić nas oraz inne osoby na niebezpieczeństwo.fot./źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza