Wieczór Wyborczy 2018 [RELACJA]


Podczas tegorocznych wyborów samorządowych wybieramy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, radnych do Rad Gminy, Miejskich i Powiatu oraz do Sejmików Województwa na pięcioletnią kadencję. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo. 


Strona nie odświeża się automatycznie. Aby widzieć nowe informacje, odśwież stronę lub naciśnij klawisz F5. 13:44 - POWIAT GRYFIŃSKI I MYŚLIBORSKI 
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrzów i wójtów w powiecie gryfińskim i myśliborskim
12:00 - GMINA CHOJNA /POWIAT/
Najwięcej głosów wśród wszystkich kandydatów do Rady Powiatu w Gryfinie w gminie Chojna zdobył Wojciech Konarski - 953 (Inicjatywa Samorządowa), przed Jarosławem Przygodą - 482 (Koalicja Obywatelska), Wojciechem Długoborskim - 471 (SLD), Anną Komorzycką - 445 (Inicjatywa Samorządowa).

11:54 - GMINA CHOJNA /POWIAT/
Nieoficjalne wyniki do Rady Powiatu w Gryfinie z 10 lokali wyborczych: Inicjatywa Samorządowa - 2190, Koalicja Obywatelska Nowoczesna.Platforma - 1264 głosy, SLD Lewica Razem - 917 głosów, PiS - 893 głosy.

11:39 - CHOJNA
Rawecka i Fedorowicz w drugiej turze wyborów na burmistrza Chojny

11:02 - GRYFINO
Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Gryfinie - 8 mandatów Koalicja Obywatelska, 8 mandatów - ugrupowanie KWW Mieczysława Sawaryna i 5 mandatów PiS.

10:19 - CHOJNA
Agnieszka Sikora dwunastą radną Inicjatywy Samorządowej w Chojnie. Zdecydowało losowanie.

06:05  MORYŃ
Józef Piątek wygrywa w pierwszej turze.

06:01  WIDUCHOWA
Anna Kusy Kłos wójtem Widuchowej.

05:17 – CEDYNIA
Nieoficjalnie niewielką liczbą głosów wygrał Adam Zarzycki i to on powróci na stanowisko burmistrza.

05:01 – CHOJNA
W Chojnie prawdopodobnie w drugiej turze zobaczymy Barbarę Rawecką i Adama Fedorowicza, który „rzutem na taśmę” wygrywa z Piotrem Mrozem.

05:00 – GRYFINO
Mieczysław Sawaryn zdobywa ponad 6500 głosów i wygrywa w pierwszej turze.

04:45 – CHOJNA
Wciąż nie wiadomo, czy w Chojnie odbędzie się druga tura wyborów oraz kto ewentualnie pojawiłby się w niej jako drugi kandydat? Czytaj na: Inicjatywa Samorządowa zdeklasowała kontrkandydatów, ogromna przewaga w radzie. Co z burmistrzem Chojny?

04:03 – POWIAT GRYFIŃSKI 
W wielu komisjach jeszcze trwa liczenie głosów.

03:38 – MIESZKOWICE

03:24 – MIESZKOWICE
Andrzej Salwa pozostanie na stanowisku burmistrza. Według nieoficjalnych wyników w gminie Mieszkowice nie będzie drugiej tury.

03:20 – STARE CZARNOWO
Z dużą przewagą głosów wygrała dotychczasowa wójt Marzena Grzywińska, nadal będzie kierować gminą.

03:15 – POWIAT GRYFIŃSKI I POWIAT PYRZYCKI
Nadal trwa liczenie wszystkich głosów. Jak się okazuje, nie tylko u nas liczenie głosów się przeciąga. W sąsiednim powiecie pyrzyckim mieszkańcy w dalszym ciągu czekają na wyniki.


03:03 – MIESZKOWICE
Nieoficjalne wyniki z przedostatniego lokalu wyborczego w gminie Mieszkowice. Zostały podliczone głosy w Szkole Podstawowej nr 1: Andrzej Salwa  454, Anna Górecka  99, Mirosław Maziar  122.

02:56 – GRYFINO
Trwa walka Mieczysława Sawaryna o zwycięstwo w pierwszej turze. Po nieoficjalnych wynikach z 10. komisji (łącznie jest 24 komisji) Mieczysław Sawaryn prowadzi z wynikiem 53,3%, drugi jest Andrzej Urbański (25,3%), trzeci Piotr Romanicz (13,5%), a czwarty Jacek Kawka (7,9%)  takie informacje podał portal Gazety Gryfińskiej. 

02:25 – CHOJNA
Wciąż czekamy na wyniki z lokalu wyborczego znajdującego się w Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie. Jak na razie Barbara Rawecka zdobyła 2291 głosów, drugi jest Adam Fedorowicz  909 głosów, Piotr Mróz  841 głosów, Radosław Stec  763 głosy. Wyniki z Lotniska zaważą nad tym, czy odbędzie się druga tura. 

02:21 – CHOJNA
Na obecną chwilę według nieoficjalnych wyników Inicjatywa Samorządowa wprowadza 11 radnych: Norbert Oleśków, Elżbieta Lach, Anna Panas, Marcin Pisanko, Radek Karwan, Wojciech Łosowski Małgorzata Wójcik, Marek Bednarz, Bartek Michnio, Małgorzata Przybylska, Marlena Witek. Radę uzupełnia Michał Burak (Wspólnota Samorządowa) i Halina Szczygieł oraz Beata Malecka (Gmina Chojna dla Pokoleń). Nie mamy wyników z dwóch okręgów obejmujących między innymi osiedle Lotnisko. W jednym z okręgów padł remis i o tym, kto zostanie radnym (Agnieszka Sikora lub Adam Będzak), zdecyduje prawdopodobnie losowanie.

02:20 – CHOJNA

Ogromna przewaga Barbary Raweckiej nad trzema pozostałymi kandydatami. Ważą się losy tego, czy odbędzie się druga tura.

02:13 – CEDYNIA

Ugrupowanie burmistrz Gabrieli Kotowicz wprowadzi do rady 8 osób, były burmistrz ma 7 radnych. Nieoficjalny skład Rady Miejskiej w Cedyni  Andrzej Szperka, Anna Krupińska, Mirosław Ludwiczak, Bogusław Rajnert, Marek Drela, Monika Rogowska, Zdzisław Tondel (wszyscy KWW Wspólnie dla Gminy), Lech Kopiecki, Krzysztof Nowak, Danuta Paluch, Piotr Głowniak, Czesława Borgul, Stanisław Martyka, Józef Maćkowiak, Stanisław Olechnowicz (wszyscy KWW Nasza Cedynia Nasz Dom).

01:59 – WIDUCHOWA

Małgorzata Paradisz, Janek Rębacz, Zbigniew Pałka, Agnieszka Szefler, Grzegorz Gunia, Bogusława Siebert, Kamila Grzybowska, Dariusz Filipiak, Janusz Kulka i Małgorzata Łęczewska  to nowi radni w gminie Widuchowa. Wszyscy reprezentują KWW Anny Kusy-Kłos.


01:35 – CHOJNA
Z nieoficjalnych wyników z lokalu wyborczego w Nawodnej wynika, iż w radzie miasta zasiądzie kolejny członek Inicjatywy Samorządowej  Marek Bednarz. W wyborach na burmistrza wygrała Barbara Rawecka.

01:33 – MIESZKOWICE
Nieoficjalne wyniki z lokalu wyborczego z Zielina: Andrzej Salwa  198, Anna Górecka - 31, Mirosław Maziar  88.

01:30 – CHOJNA

Wyniki nieoficjalne z lokalu wyborczego na osiedlu Lotnisko: Agnieszka Sikora (KWW Inicjatywa Samorządowa) oraz Adam Będzak (KWW Gmina Chojna dla Pokoleń) zdobyli po tyle samo głosów. Prawdopodobnie odbędzie się losowanie.

01:20 – MIESZKOWICE
Nieoficjalne wyniki z  lokalu wyborczego w gminie Mieszkowice (Wierzchlas, Goszków, Kamionka): Andrzej Salwa  126, Anna Górecka  16, Mirosław Maziar – 118.

01:10 – CHOJNA

Nieoficjalnie znamy nazwisko kolejnego radnego do rady miasta w Chojnie. Został nim Norbert Oleśków, kolejny członek z Inicjatywy Samorządowej. Tym samym z ww. komitetu w radzie zasiądzie osiem osób.

01:01 

Nasz zespół od rana pracuje nad zbieraniem danych i materiałów w związku z tegorocznymi wyborami samorządowymi. Nasza praca jest niestety kradziona przez konkurencję. Prosimy o niekopiowanie naszych tekstów przez konkurencyjne portale.

01:00 – TRZCIŃSKO-ZDRÓJ

Bartłomiej Wróbel w Trzcińsku-Zdroju do rady miasta wprowadza dziesięciu swoich kandydatów  na radnych z KWW Wspólna Gmina.

00:50 – MORYŃ
Nieoficjalne wyniki z lokalu wyborczego w Klępiczu: Józef Piątek  207, Maciej Ostrowski  38, Ewelina Śmiśniewicz  50.

00:35 – MIESZKOWICE
Wyniki nieoficjalne z lokalu wyborczego w Czelinie: Andrzej Salwa  274, Anna Górecka  28, Mirosław Maziar  37.

00:31 – CHOJNA

Nieoficjalnie w gminie Chojna w radzie miejskiej zasiądzie siedmiu członków Inicjatywy Samorządowej: Marlena Witek, Małgorzata Przybylska, Bartosz Michno, Małgorzata Wójcik, Radosław Karwan oraz Marcin Pisanko i Anna Panas.

00:25 – CHOJNA

W gminie Chojna w sześciu okręgach wyborczych (tj. SP 1 im. Janusza Korczaka, Ratusz, Brwice, Krzymów, Mętno, Godków) z piętnastu prowadzi Barbara Rawecka. Za nią jest Piotr Mróz, Adam Fedorowicz oraz Radosław Stec. Są to wyniki nieoficjalne.

00:18 – CHOJNA

Z nieoficjalnych wyników wynika, iż z Inicjatywy Samorządowej do rady gminy w Chojnie zasiąść może pięciu radnych.

00:03 – TRZCIŃSKO-ZDRÓJ

Bartłomiej Wróbel nieoficjalnie wygrywa wyboru na burmistrza Trzcińska-Zdroju, zdobył 56% głosów.

23:59 – CHOJNA

Wyniki nieoficjalne z lokalu wyborczego w Mętnie: Adam Fedorowicz  20, Piotr Mróz  37, Barbara Rawecka  67, Radosław Stec  20.

23:57 – MIESZKOWICE 
Znamy nieoficjalne wyniki z lokalu wyborczego z Troszyna. 310 głosów otrzymał Andrzej Salwa. Po 55 głosów otrzymali jego kontrkandydaci: Mirosław Maziar oraz Anna Górecka.

23:56 – WIDUCHOWA
Małgosia Paradisz (KWW Anny Kusy-Kłos) z Lubicza pierwszą znaną radną w Gminie Widuchowa (głosy 56:50).

23:55 – CHOJNA
Wyniki głosowania w lokalu wyborczym zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnie: Barbara Rawecka  344, Piotr Mróz  159, Adam Fedorowicz  152, Radosław Stec  111.

23:25 – WIDUCHOWA
Znana jest frekwencja w Widuchowej  59,9% i Lubiczu 49,07%  takie informacje przekazała wójt Anna Kusy-Kłos.

22:39 – CHOJNA
Nieoficjalne wyniki z lokalu wyborczego w Szkole Podstawowej w Brwicach: 145 głosów  Barbara Rawecka, 59 głosów  Piotr Mróz, 45 głosów  Adam Fedorowicz, 44 głosy  Radosław Stec. Wszystkich obwodowych komisji na terenie gminy Chojna jest dziesięć. 

22:29 – CHOJNA
Nie wszędzie rozpoczęło się liczenie głosów. W co najmniej jednej komisji trwa ciągle przekazanie i nie odpieczętowano urny.

21:40  POWIAT GRYFIŃSKI

Trwa formalne przekazywanie komisji, następnie urny zostaną odpieczętowane i rozpocznie się liczenie głosów.

21:12  POLSKA
Frekwencja w całym kraju wyniosła nieco ponad 51%. W wyborach do sejmików wojewódzkich 32,3% poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, 24,7% dla Koalicji Obywatelskiej, 16,6% dla Polskiego Stronnictwa Ludowego – to wyniki sondażu Ipsos dla telewizji TVN24.

21:00  KONIEC GŁOSOWANIA

Rozpoczęło się liczenie głosów. W pierwszej kolejności będą liczone karty do głosowania na Radnych Miejskich i Gminnych, następnie Powiatowych i Sejmików Województwa. Na końcu będą liczone karty do głosowania na burmistrzów i wójtów.20:05 – POWIAT GRYFIŃSKI 
Nie odnotowaliśmy żadnych przypadków łamania ciszy wyborczej – informuje nas aspirant sztabowy Marcin Karpierz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

19:46  POWIAT GRYFIŃSKI
Jako jedyni podajemy dane o frekwencji w powiecie gryfińskim, na godzinę 17:00 wyniosła 39,27 %. Największą frekwencję odnotowano w gminie Stare Czarnowo (48,56 %), a najmniejszą w gminie Banie (36,33 %). Dane z podziałem na gminy prezentujemy w artykule Wysoka frekwencja w powiecie gryfińskim.

18:45
Cztery lata temu naszą relację live śledziło kilkanaście tysięcy osób. Jako pierwsi opublikowaliśmy nieoficjalne i oficjalne wyniki wyborów. Czy dziś pobijemy rekord? Odwiedza nas ponad 10 tysięcy unikalnych czytelników codziennie – chojna24.pl to lider wśród serwisów w regionie [kliknij aby przeczytać].

18:39  POLSKA I WOJEWÓDZTWO 
Państwowa Komisja Wyborcza podała najnowsze dane o frekwencji. Do godziny 17:00 w całym kraju wydano karty do głosowania 12 481 876 osobom uprawnionym, co stanowi 41,65% w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach. Frekwencja w samym zachodniopomorskim wyniosła 39,71%. 

18:00  CHOJNA
Wybory Samorządowe 2018 w Chojnie – kandydaci zagłosowali [kliknij i zobacz relację].
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza