Reklama [góra]


Pożar komina mógł doprowadzić do tragedii [foto] [video]Dwie jednostki straży pożarnej interweniowały do pożaru przewodu kominowego przy ulicy Kościuszki w Moryniu. Do zdarzenia doszło w środę 13 lutego po godzinie 19:00. 


Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali bardzo silne zadymienie oraz ogień wydostający się metr nad kominem. Ochotnicy  w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do kotłowni, w której znajdował się piec, i przystąpili do działań polegających na wygaszeniu pieca oraz podaniu środka gaśniczego w postaci proszku z gaśnicy.

Ze względu na brak możliwości dojścia przez strych do szczytu komina ratownicy sprawili drabinę i w odpowiednim zabezpieczeniu oraz asekuracji dostali się na szczyt komina. Przy pomocy szczot wyczyścili przewód na całej jego długości.

Ze względu na silne zadymienie ewakuowano jedna osobę, następnie po przewietrzeniu budynku sprawdzono pomieszczenia pod kątem występowania tlenku węgla, którego nie wykryto. Po zakończonych działaniach mieszkaniec budynku wrócił do domu. W działaniach, które trwały ponad dwie godziny, brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej z Morynia.

Źródło: OSP Moryń

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.