Biało - czerwona "dwójka". Święto Szkoły w SP nr 2 w Chojnie [foto]


Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie  obchodziła 23. rocznicę nadania imienia połączoną z zakończeniem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Wszelkie działania zaplanowano tak,  aby zaakcentować zarówno tradycje szkolne, jak i patriotyczne. 


Uroczystość miała niezwykły charakter, gdyż wiązała się również z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Dzieci zachwycały wykonaniem patriotycznych wierszy i piosenek. 

Szkole naszej patronuje niezwykła postać – wspaniały pisarz, publicysta i wielki miłośnik teatru – Kornel Makuszyński. Pisarz w każdej swej powieści ukazywał miłość do Ojczyzny, uczył czytelników patriotyzmu. Ku radości i pokrzepieniu duszy żołnierskiej napisał w 1920 roku cykl niezwykle popularnych „Piosenek żołnierskich”, w 1926 roku otrzymał państwową nagrodę literacką za „Pieśń o o ojczyźnie”.

Tradycyjnie już podczas Święta Szkoły wręczono listy gratulacyjne uczniom, którzy rozwijali swoje talenty poza szkołą i osiągali sukcesy w działalności sportowej, artystycznej lub innej.  
Pragnąc uczcić Święto Szkoły zaproszono całą społeczność dwójki do aktywnej zabawy, podczas której zaplanowano: klasowy turniej wiedzy o patronie szkoły, klasowe rozgrywki sportowe, quiz o naszej Ojczyźnie oraz zabawy plastyczne i literackie.

Z okazji  urodzin szkoła otrzymała z rąk pani dyrektor i Rady Rodziców niezwykły prezent – szkolny radiowęzeł.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom w przygotowanie uroczystości, Radzie Rodziców za pyszne ciasta i grillowane kiełbaski, a paniom ze stołówki szkolnej za pożywną grochówkę, pani Mai Rumbuć i pani Joannie Szpilskiej za dodatkowe atrakcje dla naszych uczniów. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza