Dyskutowali o funkcjonowaniu jednostek i utworzeniu zawodowej straży w Chojnie [foto]
W Starostwie Powiatowym w Gryfinie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Gryfińskiego. Rozmawiano o bezpieczeństwie przeciwpożarowym w regionie. 


Głównym tematem były wady i zalety aktualnego systemu funkcjonowania jednostek ochrony pożarowej na terenie powiatu gryfińskiego ze szczególnym uwzględnieniem ich rozmieszczenia, wyposażenia, wyszkolenia stanów osobowych oraz pozyskiwania funduszy na działalność.

W kwestii mocnych i słabych stron bieżącego systemu funkcjonowania jednostek ochrony pożarowej w powiecie gryfińskim oraz współpracę między KP PSP sąsiednich powiatów w ramach obszarów chronionych, szczegółowych informacji udzielił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie bryg. Andrzej Prokopski.

Natomiast Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gryfinie dh Paweł Trzaskoś zapoznał członków komisji z sytuacją dotyczącą rozmieszczenia Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu, ich wyposażenia, wyszkolenia strażaków ochotników oraz pozyskiwania środków na działalność jednostek.

Członkowie Komisji oraz zaproszeni goście dyskutowali także o utworzeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnie.


fot. Starostwo Powiatowe w Gryfinie
Redakcja

1 Komentarze

  1. Temat utworzenia Jednostki RG PSP w Chojnielub posterunku PSP trwa od 2002 roku. Na planach się skończyło. Jak to się stało, że w powiecie myśliborskim są aż 3 jednostki PSP Myślibórz Dębno i ostatnio powstał Barlinek! Słabe samorządowe lobby i brak determinacji i jak widać na spotkaniach się kończy.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza