Reklama [góra]


Wędkarze rywalizowali o Grand Prix koła PZW Rurzyca [foto]


Do trzech razy sztuka - i to właśnie była trzecia szansa na poprawienie swojej pozycji w GrandPrix 2019 w zawodach gruntowych organizowanych dla członków Koła PZW nr 7 "Rurzyca" w Chojnie.


Ten trzeci i ostatni raz odbył się na Odrze "na łąkach" w Krajniku Dolnym 18 sierpnia. Donośny głos Sędziego Głównego rozpoczął odprawę przed zawodami dokładnie o g.6.00, sędzia omówił zasady wędkowania, bezpieczeństwo nad wodą i agendę zawodów. Po odprawie przystąpiono do losowania stanowisk, a także wylosowano miejsca, które zostaną nagrodzone bonami upominkowymi. Szybkie przemieszczenie się ze sprzętem na "szczęśliwe miejsce" i od g. 7.30 do 12.30 prawdziwa walka z rzeką i rybami.


Pogoda tego dnia sprzyjała jak nigdy dotąd, temperatura, wilgotność, siła i kierunek wiatru idealny. Pogoda to był najmniejszy problem wędkarzy tego dnia, dużo większym problemem było trafienie w gusta ryb. Makaron, kukurydza, groch, pinka, ochotka, fifisy, białe i czerwone - tylko najlepsi trafili w gusta wybrednych leszczy, krąpi, płoci, jazi, okoni, jazgarzy i uklei.

Dokładnie o g. 12.30 rozległ się ostatni sygnał zawodów i wtedy sędziowie skrupulatnie przystąpili do ważenia złowionych ryb. Po wyczerpujących pięciogodzinnych zmaganiach ze sprzętem, wodą i rybami zawodnicy zostali poczęstowani obiadem. Dziś szef kuchni zaproponował gulasz indyczy z ziemniakami i surówką. W tym samym czasie do pracy przystąpili sędziowie, na których barki spadł obowiązek ustalenia kolejności zajętych miejsc w dzisiejszych zawodach oraz podliczenia całego GrandPrix 2019.


Puchary za III turę otrzymali:


kat. juniorzy:

1. Felsztyński Filip
2. Adam Szymon

kat. seniorzy:
1. Bielawski Bogdan
2. Pawlik Władysław
3. Bronis Antoni


Dodatkowo, zawodnicy z wcześniej wylosowanych miejsc otrzymali bony upominkowe do zrealizowania w sklepie wędkarskim "YORK" w Chojnie, dzisiaj szczęśliwe miejsca zajęli : Bocianowski Ryszard, Perzyna Jan, Szkuciak Tomasz, Nowakowski Wiesław, Wiśniewski Jan. I chwila, na którą wszyscy czekali. Ogłoszenie wyników za cały cykl GrandPrix 2019 w dyscyplinie gruntowej. W zawodach zaliczanych do tego cyklu brało udział 40 zawodników, wśród nich były 3 kobiety oraz dwóch juniorów.

Sędzia Główny kol. Witkowski Waldemar w asyście p.prezes Koła Grażyny Nalborskiej oraz wiceprezes kol. Henryka Mąki ogłosił, że Mistrzem Koła został:

1. Bielawski Bogdan
2. Bocianowski Ryszard
3.  Bronis Antoni

Juniorzy:
Mistrz Koła: Felsztyński Filip
2. Szymon Adam
1 komentarz:

  1. .......Przynajmniej jak obowiązkowe jest być członkiem PWZ aby łowić legalnie to bynajmniej mogli byście zlikwidować taki ABSURD jak pozwolenie do końca roku kalendarzowego :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.