Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Dwie osoby zostały zatrzymane [foto]


Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Chojnie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o uprawę konopi indyjskich. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli około 124 krzewów konopi indyjskich. Zabezpieczone krzaki miały do 2,5 metrów wysokości.

Funkcjonariusze z Chojny działając na podstawie własnych informacji, ujawnili w kompleksie leśnym, na terenie powiatu gryfińskiego plantację konopi indyjskich. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty w myśl art. 62 ust. 1, oraz art. 63 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U.2019.0.852). Jeden z zatrzymanych mężczyzn był osobą poszukiwaną listem gończym.

Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec jednego z zatrzymanych. Wobec drugiego zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Mężczyznom grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.fot. KPP Gryfino
Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza