W nocy alkoholu nie kupisz. Radni wprowadzili "prohibicję"Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych będzie obowiązywał w Dębnie. Jak tłumaczą władze gminy, decyzja spowodowana jest"troską o mieszkańców i młodzież". 


Decyzję podjęli w sierpniu radni Rady Miejskiej w Debnie. Zakaz ma obowiązywać w godzinach od 22:00 do 6:00. W projekcie zapisano że dotyczy sklepów, które sprzedają poza miejscem sprzedaży. Zakaz nie dotyczy więc pubów czy restauracji. 


- Najważniejszym motywem jest troska o trzeźwość naszej gminy, naszej młodzieży, naszych rodzin. Drastycznie wzrasta spożycie alkoholu w naszej gminie i całym kraju, a najgorsze, że dotyczy to coraz młodszych dzieci. To olbrzymi problem społeczny, który dotyka nasze rodziny, dzieci i najbliższych - napisał na facebooku burmistrz Grzegorz Kublicki - Tą uchwałą wspomagamy pracę policji, straży, wychowawców, nauczycieli i wszystkich, którym wolność od zniszczeń wywołanych alkoholem leży na sercu. Zrzucenie odpowiedzialności na policję i straż miejską, to takie umycie rąk: oni niech się tym zajmują, to nie moja rzecz. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za kulturę, porządek i spokój w naszej gminie.

Decyzja radnych wywołała spore oburzenie. Na portalach społecznościowych toczą się gorące dyskusje, w większości sprzeciwiające się decyzji radnych. 

fot. ilustracyjne
Redakcja

5 Komentarze

 1. "W projekcie zapisano że dotyczy sklepów, które sprzedają poza miejscem sprzedaży." - ROZUMIESZ COŚ Z TEJ TREŚCI ???????

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba chodzi o sprzedaz na wynos - no ale wracamy do komuny i wrócą tzw. mety i znów będzie radośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadnych met nie będzie!!! Brawo Dębno! Jeszcze niech Chojna takie coś wprowadzi bo post PGR trzeba w końcu zlikwidować!!! Basiu czekamy na twoje decyzje w tej sprawie bo lepiej sportem się zajmować niż patologią z PGR-u!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. I niektórym również odizolowanie od społeczeństwa za swe godne do naśladowania zachowanie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobrze popieram to w 100% koniec z nocnymi lokacjami ,brawo Grzesiu .

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza