Nadleśnictwo zaprasza fanów survivalu


Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary leśne o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Pilotażowy program ruszył w kilkunastu regionach Polski 21 listopada.

W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie programem pilotażowym zostały objęte na terenie województwa zachodniopomorskiego Nadleśnictwo Gryfino i Nadleśnictwo Kliniska, w województwie lubuskim Nadleśnictwa Karwin oraz Skwierzyna, zaś w wielkopolskim Nadleśnictwo Międzychód — mówi dyrektor RDLP Szczecin Andrzej Szelążek.

Społeczność związana z bushcraftem i survivalem, czyli nietypowymi formami aktywności terenowej, nastawionymi na bliski kontakt z naturą, minimalizm, samowystarczalność i długie przebywanie w lesie, liczy w Polsce ponad 40 tys. osób i szybko rośnie. Jej członków z leśnikami łączy bardzo wiele, m.in. świadomość znaczenia głębokiego kontaktu z naturą dla naszego zdrowia, znajomość praw rządzących przyrodą.

Warunkiem skorzystania jest stosowanie się do zapisów regulaminu, który obowiązuje w każdym nadleśnictwie, w którym wdrażany jest program pilotażowy.

Dla zainteresowanych została wydana przez Lasy Państwowe bezpłatna publikacja „Leśny survival”. Można ją pobrać ze strony http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/publikacje/do-poczytania/survival

fot. pixabay
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza