Reklama [góra]Rodzice i nauczyciele będą walczyć o szkołę w Piasku [foto] [video]


- Może burmistrz odwołał słownie tą rezygnację (z reorganizacji oświaty - red.) ale my nie wierzymy, dlatego do Rady Miejskiej zostanie skierowane pismo - padło podczas spotkania rodziców i nauczycieli w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku.


Spotkanie, które odbyło się w czwartek 9 stycznia, spotkało się z dużym zainteresowaniem. W ostatnich dniach pojawiły się informację o planowanej reorganizacji oświaty w gminie Cedynia. Według planów szkoła miała by stać się filią z klasami 0 - III. Rodzice mówią wprost, że to prost droga do całkowitej likwidacji placówki.


Rodzice i mieszkańcy piszą do radnych

My rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku, wyrażamy sprzeciw wobec zamiaru likwidacji szkoły, do której uczęszczają nasze dzieci. 
Planowanie zamknięcie placówki wzbudziło wiele emocji wśród rodziców i mieszkańców okolicznych wsi. Jesteśmy bardzo zaskoczeni tą decyzją, ponieważ pamiętamy, jak w trakcie prowadzonej kampanii Pan Adam Zarzycki zapewniał, że nie zlikwiduje naszej szkoły. Jak wobec tego rozumieć zamiar utworzenia w Piasku filii Szkoły Podstawowej w Cedyni? Przecież przy takim rozwiązaniu Szkoła w Piasku zniknie z mapy szkół w Polsce - czy to nie jest likwidacja? Nie zgadzamy się z taką polityką edukacyjną, w której górę, nad dbającą o prawidłowy i harmonijny rozwój dziecka szkołą, przejmuje czynnik ekonomiczny. Decyzja o likwidacji szkoły nie może opierać się wyłącznie o średnie matematyczne, wyliczenia i tzw. koszty utrzymania jednego ucznia. Szkoła nie jest instytucją dochodową, wymagała i będzie wymagać dużych nakładów finansowych. (...)

fot. Andrzej Mazur

11 komentarzy:

 1. To co mówi burmistrz Zarzycki, a co robi to są dwie różne rzeczy. Mówił przed wyborami, że nie będzie 3 stanowisk kierowniczych w urzędzie, a zaraz po wyborach powołał Małgorzatę Karwan na swojego zastępcę, oprócz tego jest też sekretarz urzędu, te 3 stanowiska to około 400 000 zł rocznie ( każde około 10 tys. brutto miesięcznie + pochodne, 13-stki, delegacje ) to na same pensje. Czy gminę Cedynia na to stać ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Rawecka też zapewniała, że dopóki będzie rządzić szkoła w Lisim Polu będzie działać, aż tu nagle w środę ogłosili, że zamykają!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to mamy w gminie Chojna cztery szkoły do likwidacji!!!! Brwice, Krzymów, Lisie Pole i Godków !!!!! Brawo Rawecka i jej radni z Inicjatywy Śmietnikowej!!!!! Obłudnicy, darli ryje gdy zamykane, likwidowane były oddziały w tych miejscowościach za Federowicza, robili pikiety, zebrania, a tu teraz proszę, zamykamy szkoly i mamy was kochani wyborcy w czterech literach!!!! A jak wszystkich mamili stowarzyszeniami!!!! Tylko na nas zagłosujcie, a my sobie podwyższymy diety, burmistrzowej podniesiemy pensję na maksa, a potem powiemy, że kasy brakuje to wam podniesiemy podatki i szkoły zlikwidujemy!!!! Ale daliśmy się nabrać!!! I to jeszcze sami nauczyciele nauczycielom gotują taki los!!! Pswudointeligencja nauczająca po esenach!!!!! Krawaciarze myślą, że wyborcy zapomną do kolejnych wyborów o tym co zrobili( a właściwie, że nic nie zrobili) przez 5 lat pobierania diet!!!Wara od szkół, i zacznijcie oszczędności od siebie samych!!!!

   Usuń
  2. Aleś ty nerwowy/a...Do Jarka lub Tadka napisz niech ruszą swoje miliony na szkoły! Przeżeracie 500+ i inne + i przez to brakuje na wszystko! Teraz tj dopiero "POLSKA W RUINIE" a co będzie za kilka lat jak wyjdą machlojki PiS-o MAFII i FAKTYCZNE ZADŁUŻENIE KAŻDEGO Z NAS!
   TV

   Usuń
  3. Spieprzaj dziadu

   Usuń
  4. Gdybym była burmistrzem to Ja bym tam wszystko zwaliła na radnych.
   Ludzie im tego nie zapomną, a mi może by się udało. Choć byłoby krucho, bo jakby się zorientowali, że ich w bambuko zrobiłam. Ale w sumie radnych można mieć nowych
   Jak to się mówi, robota wykonana w białych rękawiczkach.

   Usuń
 3. Nie ze hejt,tylko krytyka waszego drodzy wojownicy o szkołę w Piasku, samolubstwa. Nawet jeżeli koszt utrzymania jednego ucznia to 1500 zł to i tak daje to milion siedemset tysięcy rocznie. Pewnie ze każdy płaci podatki ale zwroccie państwo uwagę że karetki w Chojnie jeżdżą bez lekarzy bo nie ma pieniędzy, na sorach sceny dantejskie.Bez samochodu nie ma jak do miasta dojechać. Wasze dzieci szybko skończą edukację na poziomie podstawowym i wtedy kiedy wam będą potrzebne autobusy żeby wasze dzieci miały czym dojechać do szkół średnich i wyższych. Wtedy na wasze miejsce przyjdą kolejni rodzice którzy beda woleli szkołę w Piasku z rodzinna atmosferą. Warto zawsze wyposrodkowac i spojrzeć z wielu perspektyw. Może warto tez się zastanowić czy nie jesteście przypadkiem tylko narzędziem ww rękach tych co mają własne porachunki z obecnym burmistrzem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ty wypisujesz? Co mają karetki i lekarze wspólnego z budżetem gminy, a sory. Bzdura! Autobusy! To nie są zadania gminy! Czyli likwidacja szkoły tego nie zmieni!

   Usuń
  2. TU CHODZI O DZIECI!

   Usuń
 4. Dobrze wam tak a w szczególności tym co głosowali na p.A z myślą że dotrzyma obietnic.
  Zamknąć szkołę i tyle jak orzy osi straty.
  Wszystko w temacie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy teraz dowody, że obiecywali, a obietnice należy spełniać.
  Oboje burmistrzowie tuż przed emeryturą, dlatego są tak zdesperowani.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.