Dokumenty w sprawie referendum w gminie Widuchowa trafiły do Komisarza WyborczegoW poniedziałek 24 lutego do Komisarza Wyborczego w Szczecinie wpłynęło powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Wójt Gminy Widuchowa Anny Kusy-Kłos przed upływem kadencji. 

Pełnomocnikiem referendum dotyczącego odwołania wójt jest Janusz Wełpa, były sołtys Widuchowej, który w ostatnich wyborach do Rady Gminy startował z komitetu kontrkandydatki obecnej wójt (z KWW Julitta Małgorzata Nowak) i nie uzyskał mandatu.

- Od daty powiadomienia (czyli od 24.02.2020 r.) pełnomocnik inicjatora referendum ma 60 dni na zebranie podpisów osób popierających inicjatywę referendalną. Po złożeniu kompletu dokumentów właściwy komisarz wyborczy wydaje postanowienie w sprawie przeprowadzenia referendum, określając jego datę — Waldemar Gorzycki z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie. 

Jeżeli inicjatorom referendum uda się zebrać podpisy, zostanie ogłoszony termin referendum. Wynik referendum lokalnego jest ważny, jeżeli weźmie w nim udział powyżej 30 procent mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Na zdj. Wójt Widuchowej Anna Kusy-Kłos. 
Redakcja

6 Komentarze

 1. Za co ją chcą odwołać nie mozna tak musi byc powód ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Za całokształt!
  A serio- na innych lokalnych portalach jest cała treść złożonego dokumentu.

  BTW. To dość dziwne ze chojna24 tak późno o tym napisała...

  OdpowiedzUsuń
 3. ostatnio za mało zmienia kreacje, to chyba za to

  OdpowiedzUsuń
 4. Okradala gminę i będzie okradac dopuki jej ktoś nie zmieni

  OdpowiedzUsuń
 5. A byly pan soltys teraz dopiero ostrzy pazury???Odkad nie zostal wybrany soltysem zmienil sir o 180 stopni.Wstyd byly soltysie .Czy malo zrobila ???A teraz raptem wam przeszkadza bo co ,bo jej dobrze idzie???Wstyd ,byly soltysie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co niby zrobiła chyba balety do białego rana wszystkich pokolei z Gminy wywala brawo Panie sołtysie wkoncu ktos sie tym zajoł

   Usuń
Nowsza Starsza