Dwóch kierowców na trzy miesiące pożegnało się z prawem jazdy


Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie w dalszym ciągu ujawniają kierujących, którzy to poruszają się z nadmierną prędkością.  Kolejne dwie osoby utraciły prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów kolizji oraz wypadków. Dlatego też policjanci gryfińskiej drogówki za działania priorytetowe stawiają sobie ujawnianie wykroczeń z art. 92a KW (tj. przekraczanie dozwolonej prędkości) w szczególności na obszarze zabudowanym. Działania te za zadanie mają zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, a co się z tym wiąże zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

W piątek 6 marca policjanci Ruchu Drogowego pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem na terenie gminy Banie. W miejscowości Swobnica, na jednej służbie, ujawnili oni dwa wykroczenia, gdzie kierujący przekroczyli prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jeden z nich przekroczył prędkość, aż o 79 km/h. 

Przypominamy, że zgodnie z art 135 ust. 1 pkt. 1a lit. a Ustawy Prawo o Ruchu Drogowych, kierującym zatrzymuję się prawo jazdy na okres trzech miesięcy, dodatkowo nadkłada się na nich wysoki mandat oraz punkty karne.

Kolejny raz policja apeluje o przestrzeganie ograniczeń prędkości w szczególności podczas opadów deszczu, których w ostatnim czasie nie brakuje.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza