Reklama [góra]Piotr Janicki: "postaramy się godnie reprezentować Miasto i Gminę Chojna" [wywiad]


Piotr Janicki został trenerem Odry Chojna pod koniec 2019 roku. Czy piłkarze są gotowi do rudny? Jakich wzmocnień dokonano w składzie podczas zimowej przerwy? Zapraszamy do lektury wywiadu, który przeprowadził nasz dziennikarz Mateusz Szelążek. 


Jak przebiegały przygotowania do rundy wiossennej

Przygotowania do rundy rewanżowej obecnego sezonu rozpoczęliśmy 7 stycznia. Do tej pory wykonaliśmy 27 jednostek treningowych, często ciężkich, żmudnych, na dużej intensywności. W styczniu pracowaliśmy głównie nad przygotowaniem ogólnym. Przełom stycznia i lutego to ciężki trening kondycyjny, motoryczny, fizyczny z elementami taktyki. Dla chłopców należą się wielkie brawa za wytężoną pracę, która po niespełna 2 miesiącach dała pierwsze efekty w postaci dobrych wyników spotkań sparingowych i meczu Pucharu Polski z Gryfem Kamień Pomorski.

Odra Chojna w ostatnim czasie pozyskała zawodnika z Azji. Jak prezentuje się na boisku Japończyk?

W tym oknie transferowym pozyskaliśmy kilku zawodników, Toa jest jednym z nich i nie przyjechał do nas z Japonii tylko z Hutnika Szczecin. Na tą chwilę w zespole jest rywalizacja i Toa walczy o swoje miejsce w składzie. Na pewno strona mentalna, podejście do treningu jest dużym atutem tego zawodnika.

Już za niecałe dwa tygodnie rozegracie spotkanie z Czciborem Cedynia. Jak oceniasz szansę w najbliższym ligowym meczu?

Bardzo pozytywne jest to, że podchodzimy do każdego spotkania, które do tej pory rozegraliśmy z dużym spokojem, szacunkiem, swoim planem taktycznym. Tak samo będzie wyglądało podejście do każdego ligowego rywala.

Jakie cele stawia przed drużyną przed rundą wiosenną?

Przede wszystkim przygotować zespół do kolejnego sezonu, stworzyć atmosferę, tak aby każdy czuł się w zespole jak w domu. Uważam, że w drużynie jest wielu dobrych zawodników, tym samym duży potencjał do wykorzystania w najbliższych miesiącach.

Czy mocno skupiacie się na rozgrywkach Pucharu Polski?

Puchar Polski jest prezentem, który pozostawił mi były trener Grzegorz Michasiuk, za co bardzo dziękuję i pozdrawiam Grześka. Udało się pokonać Gryfa Kamień Pomorski w dobrym stylu, przed nami kolejna runda, póki co jesteśmy przeciętniakiem ligi okręgowej więc każda kolejna runda będzie dużym sukcesem. Do rozgrywek PP podchodzimy z dużym dystansem, ważniejsze będą rozgrywki ligowe. Od marca wszystkich sympatyków Odry zapraszam na nasze mecze, postaramy się godnie reprezentować Miasto i Gminę Chojna. Pozdrawiam

1 komentarz:

  1. "Postaramy się godnie reprezentować miasto". Mając tylko kilku wychowanków życzę powodzenia.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.