Reklama [góra]


Gmina Widuchowa wesprze przedsiębiorców. Będą zwolnienia z podatków


Gmina Widuchowa jako pierwsza w Polsce podjęła tzw. uchwałę tarczową, która dotyczy osób i firm, które ucierpiały w związku z epidemią koronawirusa. 

Radni spotkali się na sesji w środę 1 kwietnia. Zastosowano nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Obradowano na szkolnym korytarzu, wszyscy siedzieli oddaleni od siebie. Każdy radny miał rękawiczki i maskę ochronną. 

Podjęto uchwałę w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości. Główne założenia uchwały "tarczowej" dotyczą zwolnienia, za okres II kwartału 2020 r., z podatku od nieruchomości: grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19, prowadzących działalność w zakresie: handlu detalicznego z wyjątkiem prowadzonego na stacjach paliwowych; naprawy pojazdów samochodowych; transportu lądowego pasażerskiego; transportu drogowego towarów; zakwaterowania i usług gastronomicznych; fryzjerstwa i pozostałych zabiegów kosmetycznych.

- Czas w którym przyszło nam teraz żyć jest wielką próbą dla nas wszystkich. To nie jest tylko próba dla wójtów, radnych, polityków, nauczycieli - to próba dla nas, dla ludzi. Oprócz najważniejszego dla nas dziś wszystkich tematu zdrowia, bardzo istotną sprawą jest gospodarka, a w niej pojedynczy ludzie - przedsiębiorcy, którzy z dnia na dzień znajdują się w coraz trudniejszej sytuacji. Zagrożone jest nie tylko ich zdrowie, ale również byt - teraźniejszy jak i przyszły. Dziś w nocy weszła w życie ustawa, która pozwoliła mi na to, aby zwolnić z podatku od nieruchomości przedsiębiorców wybranych grup, których sytuacja finansowa w związku z koronawirusem uległa pogorszeniu - powiedziała w rozmowie z naszym portalem wójt Anna Kusy-Kłos

Widuchowa to obecnie jedyna gmina w regionie, która postanowiła w tych ciężkich czasach "ulżyć" lokalnym przedsiębiorcom. 


3 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.