Reklama [góra]


Referendum w Widuchowej może kosztować blisko 200 tysięcy złotych?


Pod koniec kwietnia w Widuchowej ma zostać zorganizowane referendum w sprawie odwołania wójt Anny Kusy-Kłos. Koszt referendum może wynieść aż 197 tysięcy złotych!


Koszt organizacji referendum powinien oscylować w kwocie 22 tysięcy złotych. Podczas sesji w środę 1 kwietnia radni podjęli uchwałę o zabezpieczeniu dodatkowej kwoty 174 560 złotych na pokrycie kosztów zakupu materiałów i odzieży ochronnej w postaci maseczek, rękawiczek jednorazowych, kombinezonów, okularów ochronnych i środków dezynfekujących. 

W Polsce ogłoszono stan epidemii i nic nie zapowiada aby sytuacja zmieniła się w przeciągu kilku tygodni. Odpowiednio zabezpieczeni powinni być nie tylko mieszkańcy ale również członkowie komisji. Łącznie więc organizacja referendum może kosztować gminę 197 000 złotych. 

Skąd pieniądze na referendum? 

Remonty świetlic, montaż oświetlenia ulicznego czy remonty dróg - z części tych zadań będzie trzeba zrezygnować. Skąd będą pochodziły pieniądze na zorganizowanie referendum podajemy poniżej: 
- zmniejszenie limitu wydatków o kwotę 57 000 zł na utrzymanie linii komunikacyjnej na trasie Czarnówko, Pacholęta, Marwice, Gryfino
- zmniejszenie limitu wydatków o 19 400 zł na dodatkowe uliczne lampy oświetleniowe, 
- zmniejszenie limitu wydatków na remont świetlic o kwotę 90 000 zł,
- zmniejszenie limitu wydatków na remonty dróg gminnych  kwotę 26 288,98 zł

6 komentarzy:

 1. Co to za jakieś odwoływanie. Dopiero została wybraba a teraz odwoływać ????? Komuś się widac strasznie spieszy na Jej stołek. Nie moja sprawa bo ja nie z tej gminy ale czy ja po to płacę podatek w każdej kromcre chleba, w każdej tabletce od bólu głowy czy w każdym litrze benzyny żebyście wy sobie w widuchowej referenda urzadzali?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, może chociaż część kosztów poniosą osoby, które złożyły skargę na wójtową.

   Usuń
  2. Albo też Ci którzy podpisali się pod odwołaniem, po przeliczeniu na każdą osobę to byłoby niewiele.

   Usuń
  3. Trzeba zbojkotować POMYSŁ PISO IDIOTÓW! W maju nigdzie nie idę a w szczególności na tego "ruskiego Adriana" z PISu NIE ZAGŁOSUJĘ nawet korespondencyjnie bo on nie rządzi tylko KACZYŃSKI który zdechnie i za nic nie odpowie!!! Niestety to co zrobił PIS z naszym Państwem czy kasą, że jest pusta...?! Muszą odpowiedzieć za to przed NIEZAWISŁYM SĄDEM!!!

   Usuń
 2. Na pewno nikt nie pojdzie oprocz co chca odwolania.Niktnie bedzie sie narazal bo oni chca dla kogos innego posady Wojta.I tysiace pojda wbloto a pozniej beda narzekac ze gdzie sie podzialy pieniadze.To byla wielka nienawisc to odwolanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego nie można przełożyć referendum i podać powód. O tym powinniśmy czytać a nie o kosztach jakie zostaną poniesione i z czego będą musieli rezygnować. Skąd znamy takie teksty z pisowskich wypowiedzi. A później słyszymy że nagrody są przyznawane. Jest to metoda obrony swojego stołka z którym tak ciężko jest się pożegnać. W ostatnich dniach czytamy tylko takie głupie tlumaczenia

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.