Rząd robi wyjątek w sprawie ograniczenia liczby osób? W kościele będzie mogło być 50 osób


Rząd zmienił zdanie w sprawie ilości osób, które jednocześnie mogą uczestniczyć we mszy świętej. W świątyni będzie mogło przebywać 50 osób. Według rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 roku wprowadzono znaczne ograniczenia. Nawet dwie osoby nie mogą przebywać od siebie w odległości bliższej niż 2 metry, zakazano również zgromadzeń. Wyjątkiem był kościół, gdzie liczba wiernych nie mogła przekraczać 5 osób (nie wliczając w to duchownych i osób sprawujących liturgię). 

Jak podaje Gazeta Wyborcza rząd PiS zmienił zdanie - zgodnie z nowym rozporządzeniem wspomniane ograniczenia obowiązują tylko do 11 kwietnia. Od kolejnego dnia, czyli od 12 kwietnia - Wielkiej Niedzieli - przepisy ulegają zmianie. Od tego dnia we mszy jednocześnie będzie mogło uczestniczyć aż 50 osób, tym razem włączając w to księży lub pracowników domów pogrzebowych, czyli aż 10 razy więcej osób.

- Ograniczenia (...) polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu — w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania - brzmi fragment rozporządzenia. 

Wprowadzone zmiany przypadają na okres Wielkanocy. 
Redakcja

26 Komentarze

 1. Taca musi się zgadzać reszta jest jakby mniej istotna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego KACZYŃSKIEGO to do reszty już p**ebało!
   Przez pazerność Kaczyńskiego i Rydzyka to Polska jako kraj a my jako naród słono za to zapłacimy!!! Ale magia PISO PULSÓW DZIAŁA! I nawet czarne może być ostatecznie białe jak mi za to zapłacą?!
   POWINNI ZAKAZAĆ PICIA ALKOHOLU PODCZAS KWARANTANNY TO WTEDY BYŚCIE MOŻE ZOBACZYLI NA TRZEŹWO CO OD**ERDALA KACZYŃSKI Z BANDĄ SWOICH PRZYGŁUPICH I RASISTOWSKICH ZŁODZIEI!!! Ale czy TY też tego nie robisz?
   TV

   Usuń
  2. ty chyba przestales chlac bo teraz na trzezwo widzisz jak to piszesz widzisz co odpierdala kaczyński

   Usuń
 2. Ciekawość czy chociaż pogrzeby będą potem gratisowe dla tych co przyjdą na tace dać w Wielkanoc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten wyjątek może kosztować ludzi wzrostem zachorowań...ciekawe kto weźmie za to odpowiedzialność.

  OdpowiedzUsuń
 4. Była by to największa głupa ze strony rządu. Zamknąć kościoły na klucz i basta. Będziemy zdrowsi i będziemy żywi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma czegoś takiego jak Wielka Niedziela - 12.04 jest Wielkanoc.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy Wy jesteście wierzący????? Czy rozumiecie czym są święta Zmartwychwstania Pańskiego??? Proszę zrozumcie że są ludzie którzy w tych dniach pragną być w Kościele....
  Kościoły są na ogół duże i 50 osób oddalonych od siebie po 2-3 metry zmieści się w Świątyni....
  A czytając powyższe komentarze myślę że i tak dużo ludzi zostanie w domach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A od kiedy budynek świadczy o sile wiary i jest jego miarą????? Czy rozumiesz że te 50 osób pójdzie do swoich domów i będzie świętować a przyjmujący ich później medyk, wiozący ratownik, opiekująca się Tobą pielęgniarka następnych świąt może nie doczekać bo akurat wstrzelisz się w ich dziurę braku odporności między innymi ze zmęczenia?????? Dociera do Ciebie że to są ludzie którzy mają rodziny???? Oni chcą spokojnie żyć a nie ponosić konsekwencje nieodpowiedzialnych...Tobie może nie zależy ale czemu ciągniesz za sobą innych????? Decyduj tylko za siebie...

   ..

   Usuń
  2. Pięć znaków zapytania. Czyżby miało to obrazować Twoje zdziwienie? Otóż przyjmij do wiadomości, że nie wszyscy w tym kraju są wierzący. Tak, tak, zdarzają się ludzie, którzy mają inny niż Ty światopogląd i nie jest ich wcale tak mało. Oczywiście, że kościoły powinny być zamknięte! Wierzysz przecież, że Bóg jest wszędzie, pomódl się więc do niego w swoim domu, przecież według Ciebie też tam jest, i nie stwarzaj zagrożenia dla innych.

   Usuń
  3. A jak ktoś zarażony będzie w kościele i zarazi kogoś kto potem umrze to jak to będzie z przykazaniem -nie zabijaj-

   Usuń
  4. A podobno Bóg jest wszędzie. Potrzebny ci kościół, żeby sie modlić? Czy robisz to na pokaz, żeby inni widzieli? Tacę księdzu możesz przesłac przelewem, jeśli to takie ważne dla ciebie. Dla wiary po trupach!! jedz do bań, do kościoła, tam jest ksiądz, który zagania owieczki (i baranów) do kościoła, nie przestrzegając żadnych norm ani zakazów! Niestety, nie wszystkim rozum po równio rozdzielono... I przez takich "wiernych ale miernych katolików, epidemia rozhula sie po świętach na całego.

   Usuń
 7. Powiem wam tak... Wolność ludziom została odebrana ale to wszystko do czasu... Ludzie nie zarabiają ludzie nie wychodzą... To kwestia czasu kiedy zaczniemy się buntować a PiS po prostu zmienia sobie zdanie,bardzo ciekawe...może niech zmieni zdanie w sprawie mojego męża i wielu mężczyzn w tym kraju ktorzy nie mogą normalnie wyjechać do pracy... Sztucznie wywołana psychoza trwa w najlepsze a ludzie za to zapłacą najwięcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Sztucznie wywołana psychoza" lepiej bym tego nie ujął.

   Usuń
  2. Mogli zostać i nie wracać. Sztuczna psychoza, dopóki nie dotknie was albo kogoś z waszego otoczenia.Na głupotę nie ma rady.

   Usuń
  3. Pojmij ciemny człowieku że nie każdy w to wszystko wierzy. Tylko na koronawirusa nie zmarł jeszcze nikt! Ale widać ciebie już pozadnie zaatakowała ta psychoza skoro w to wierzysz. I pojmij że nie każdy może zostać i nie wracać to nie zależy tylko od pracowników.

   Usuń
 8. Tu chodzi o przygotowanie elektoratu do wyborów. Pomyślcie tylko

  OdpowiedzUsuń
 9. JEZUS WIE ŻE TO JEST CZAS ODPUSTU... musimy przemyśleć swoje uczynki...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale was wszystkich pojebało!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak na korona wirusa nie zmarl nikt to powiedz to rodzina z Włoch Hiszpanii i wielu z innych państw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczerpnij materiału nie tylko z telewizji to i rozum przyjdzie

   Usuń
 12. Rząd robi wyjątek ,dlaczego! Obraz państwa kościelnego, wyjądkowego. Biegać po leśne w pojedynkę nie można ale do kościółka a i owszem!

  OdpowiedzUsuń
 13. Każdy który pójdzie do kościoła w tym czasie jest potencjalnym MORDERCĄ.Nieswiadomie łapiąc wirusa przekaże go rodzinie w domu a mając na uwadze braki materiałowe w szpitalach także ratownikom medycznym i lekarzom.Tak właśnie rozprzestrzenia się choroba ale starsi ludzie tego nie rozumieją idąc do kościoła i witając się ze znajomą która znają 40 lat bo im nic nie jest.Nie mam nic przeciwko kościołowi ale powinien być traktowany jak galeria handlowa bo jest to po prostu zgromadzenie ludzi na małej przestrzeni w zamkniętym pomieszczeniu.Jezeli ktoś chce się pomodlić to niech to zrobi w domu,kościół to ludzie a nie budynki a Bóg podobno jest wszedzie.ZOSTAN w DOMU😷

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwyczajne Debile, no ale widac ze do nieba im spieszno,Lepiej byloby aby zwyczajnie sie powiesili jak im tak zycie nie mile, NIe rozumieja ze narazaja nie tylko siebie ale i innych, I przez takich Debili kwarantaanna trwac krocej to bedzie trwac dluzej

   Usuń
 14. dlatego nienawidze kosciola, siedlisko zarazy!!! stare parchy mysla ze WO WO z nieba ich ochroni Gdy tymczasem WOWO da im zaraze w tym kosciele

  OdpowiedzUsuń
 15. postawic kamere i nagrywac ryje osob ktore tam idą a potem opublikować ich ryje w siwci jako POTENCALNI MORDERCY

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza