Burmistrz apeluje do premiera o otwarcie granic


Burmistrz Gminy Cedynia Adam Zarzycki skierował list do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie otwarcia granic.Komunikat ukazał się we wtorek 19 maja. Jego pełną treść publikujemy poniżej:

Szanowny Panie Premierze. Zwracam się do Pana, jako przedstawiciela najwyższych władz państwowych, z ogromną prośbą o pilne zajęcie się stanem gospodarki na terenach przygranicznych. Przez wiele lat mówiono nam, że jedyną szansą na rozwój naszych małych ojczyzn, jest ścisła współpraca z naszymi sąsiadami. Uwierzyliśmy słowom polityków – większość inwestycji gospodarczych, handel, usługi, kulturę kreowaliśmy biorąc pod uwagę naszych sąsiadów. Nauczyliśmy się żyć nie obok siebie, ale razem. Obecnie, w dobie zamkniętych granic, nasz region w dwójnasób przeżywa strach – przed zakażeniami, ale też przed upadkiem gospodarczym i społecznym. Zdecydowana większość mieszkańców Gminy Cedynia i regionu żyła dotąd z kontaktów handlowych i usługowych z niemieckimi sąsiadami. W obecnej chwili tracą cały dorobek życia – wybudowane zakłady, punkty handlowe i usługowe świecą pustkami, a oszczędności się kończą. Do domów zagląda widmo niedostatku, czy wręcz biedy.

Szanowny Panie Premierze. Może w czasie zawirowań politycznych i natłoku obowiązków, znajdziecie Państwo chwilę czasu, by spojrzeć na to, że ludzie są pozostawieni sami sobie, tak jak i my samorządowcy. Gmina Cedynia i jej mieszkańcy są uzależnieni od otwartej granicy i możliwości swobodnego przemieszczania się – z handlu bowiem wszyscy tu żyjemy! Na terenie sąsiadujących z Polską landów sytuacja zdrowotna jest równie dobra jak u nas i ryzyko zakażeń minimalizuje się. Nikt nie żąda zniesienia reżimu sanitarnego, obywatele Gminy Cedynia są mądrzy i odpowiedzialni – wiele się nauczyliśmy i potrafimy zadbać o wspólne bezpieczeństwo- proszę dać nam tylko szansę.
Zwracam się z ogromną prośbą: To już jest ten czas! Otwórzcie granice! Nie chcemy zasiłków ani zapomóg – chcemy uczciwie pracować!

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Cedyni
Adam Zarzycki

Redakcja

10 Komentarze

 1. Miejmy nadzieję że to pomoże bo jak narazie to rząd udaje że problemu niema

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie otwierać granic jak najdłużej !!! Jaki my tu mamy teraz błogi spokój w Osinowie. Żyć nie umierać. A zarzycki to tylko chce się przypodobać tym z bazaru kosztem przywleczenia zarazy do Polski. On tylko tam ma poparcie i głosy. Niech sobie pisze ile chce a pisma niech lądują od razu w koszu. On dobrze wie, że to pisanie nic nie da ale przynajmniej się wykaże bazarowiczom, że coś robi. Zawsze będzie mógł powiedzieć, że przecież zabiegał, pisał, robił co mógł ............

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech PISO Nowo Ruskie rozpiszą referendum... i wwwwyyyyppppppiiiiiiiieeeeeeedddddaaallaććć z Unii Europejskiej!!!
   Niech wam da dyktator i gwałciciele dzieci i te wasze mohery po podstawówkach!
   Przynajmniej spokój będzie!!!!!!!
   Tylko później nie płaczcie za zachodem!!!

   Usuń
  2. Człowieku co Ty masz w tym miejscu gdzie powinien znajdować się mózg ?

   Usuń
  3. Przynajmniej nie jest wyprany w kurwizji czy innych radiach maryja lub wSieci.pl ! Czekam na POLEXIT z niecierpliwością!

   Usuń
 3. Chory komentarz i tyle w temacie

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobra petycja,miejmy nadzieję ,że odniesie spodziewany i szybki skutek. Osinów,Gryfino,Lubieszyn,DOBIESZCZYN.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie otwierać jak najdłużej, bo gdy ludzie z bazarów wrócą do pracy to aż strach pomyśleć ilu się zarazi. Ją wiem że ludzie siedzą bez pracy ale zdrowie najważniejsze. Po drugie szkoda mi będzie tych ludzi, bo teraz to będą ryć do 20.ej.bez dnia wolnego. A szefom to będzie na rękę niech murzyni ryją do upadłego. I tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowieku ,czy czytasz to co wcześniej piszesz ? Ci ludzie mają tam swoje rodzinne interesy,to jest ICH życie.

   Usuń
Nowsza Starsza