Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo odpowiada


Ministerstwo edukacji przekazało kolejne informacje dotyczące ograniczenia w funkcjonowaniu szkół. W czwartek wiceminister edukacji zapowiedział, że uczniowie nie wrócą do szkół do końca czerwca, ale ta informacja została później zdementowana przez rzecznika rządu. W związku z epidemią koronawirusa, od połowy marca zawieszone są zajęcia stacjonarne. W piątek 15 maja opublikowano  projekt nowelizacji rozporządzenia, zgodnie z którym ograniczenie funkcjonowania szkół zostało przedłużone do 7 czerwca.

Według rządowego planu odmrażania gospodarki i życia społecznego, od 25 maja możliwa będzie opieka nad dziećmi z klas 1-3 szkoły podstawowej. Ruszą też między innymi praktyki w technikach oraz nauka w szkołach policealnych. Dokładny harmonogram zmian w placówkach edukacyjnych opisaliśmy w artykule Kalendarz zmian w szkołach i placówkach do wakacji

Czytaj również:
Szkoły będą zamknięte?
Redakcja

2 Komentarze

  1. Niech skończą ten rok szkolny teraz i tyle A nie kombinują niewiadomo co. Niech dzieci idą bawić się i korzystać z pogody i czasu bo już zwariować można.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bawić się to zawsze ma się kto, a uczyć juz niekoniecznie. I tak powstaje tempy naród. Jest czas na naukę i czas na zabawę. Sorry ale to nie jest czas na zabawę i masowe wyjścia z domu. Chciałbym skorzystać z wakacji, wtedy kiedy one będą. A nie teraz wyjść z domu, a we wakacje znów mieć zakazy i zaostrzenia. Powinniśmy to przeczekać a uczniowie powinni skończyć szkoły i materiał przerobić w mniejszym lub większym stopniu.

      Usuń
Nowsza Starsza