Reklama [góra]


Porzucony Citroen został podpalony [video]


W nocy z czwartku na piątek do straży pożarnej wpłynęło wezwanie do pożaru samochodu osobowego. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ktoś podpalił porzucone na Osiedlu Lotnisko w Chojnie auto. 

O porzuconym samochodzie pisaliśmy w artykule Tak się bawi młodzież? Kolejne porzucone auto na poradzieckim lotnisku. Sprawą zainteresowali nas czytelnicy, którzy informowali, że zanim pojazd został zniszczony, jeździła nim z dużą prędkością po lotnisku grupa młodych osób.


W piątek 22 maja, przed godziną 1:00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze. Nikomu nic się nie stało. Właściciel Citroena przez blisko miesiąc nie miał czasu na posprzątanie po sobie, pozostaje mieć nadzieję, że być może urzędnicy lub policja zmuszą go do tego, aby spalony wrak zniknął wcześniej niż wrak Renault, który przy wjeździe do Chojny stoi od grudnia 2019 roku

Porzucone pojazdu są sporym problemem. Prawo nie określa, przez jaki okres pojazd musi stać nieużywany na drodze, aby został uznany za porzucony. Auto nie zostanie również zabrane przez służby jeżeli nie stwarza zagrożenie.  Nawet zniszczony pojazd często przez długi czas szpeci otoczenie, również w okolicach dróg. Niestety często wraki są podpalane. 

3 komentarze:

 1. No i fajnie. Powinno być więcej takich akcji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprzątanie takich aut należy do zadań własnych Gminy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Gmina może usuwać prywatne mienie?

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.