Reklama [góra]


Klub piłkarski przekazał stroje dla dzieci z Afryki [foto]


W siedzibie Miejskiego Klubu Sportowego Dąb Dębno doszło do przekazania darowizny na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP nr 1 w Dębnie. Kilkanaście kompletów strojów sportowych trafi za około trzy miesiące do Victoria Falls w Zimbabwe.Akcja jest kontynuacją zeszłorocznej zbiórki ,,Buty dla Afryki". Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie wraz z jego opiekunkami: Joanną Nitką, Anną Ciumą, Justyną Czarnecką, Natalią Karczewską oraz dziećmi ze szkoły zebrały i wysłały dwie paczki obuwia dla afrykańskich dzieci. 

W tym roku planowane były paczki z przyborami szkolnymi, ale ogólnoświatowa sytuacja powstrzymała tą inicjatywę. Podczas przeglądania magazynu klubowego, nie do końca wiedziano co zrobić ze strojami dziecięcymi. Funkcjonujące szkółki posiadają własne logo i barwy, więc te nie pasowałyby do wizerunku. Wtedy padł pomysł do przekazania ich dla dzieci, które są bardzo potrzebujące wszelkich dóbr materialnych.

Świat jest pełen ludzi dobrej woli. Taką osobą jest też Edmore Zengeya. Na co dzień pracuje w hotelu Elephant Hills, niedaleko wodospadu Wiktorii na rzece Zambezi. Korzystając z okazji spotykania wielu turystów, organizuje kwesty i zbiórki rzeczy dla dzieci z okolicznych wiosek. W taki sposób nawiązał kontakt z panią Joanną Nitką.

Dwie paczki zostaną przesłane przez Pocztę Polską i dotrą do Zimbabwe za około trzy miesiące. Trwa to tyle dlatego, że jest to przesyłka ekonomiczna i wynosi jedną trzecią przesyłki kurierskiej. Pomimo tego koszt wynosi sporo, bo około 400 złotych. Paczki sfinansowane zostaną przez Stowarzyszenie MKS Dąb Dębno, ponieważ wolontariat stanowi istotną część jego działalności
fot. Dąb Dębno 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.