Reklama [góra]


Rząd zachęca do instalowania aplikacji. Czy ProteGO Safe jest bezpieczna? [video]


Epidemia w Polsce trwa rząd, aby zwalczyć nowe ognisko i zmniejszyć liczbę osób zakażonych zachęca do instalowania aplikacji ProteGO Safe.

ProteGO Safe to aplikacja stworzona pod nadzorem Ministerstwa Cyfryzacji, która ma pomóc w szybszym powrocie do normalnego życia. Ma informować o potencjalnym zagrożeniu zakażenia koronawirusem. W aktualnej wersji aplikacja umożliwia samokontrolę swojego stanu zdrowia.

Wkrótce zostanie uzupełniona o moduł wykorzystujący technologię bluetooth, dzięki któremu będą zbierane informacje o napotkanych przez nas urządzeniach.

Jednak eksperci od technologii zadają pytanie, czy aplikacja jest bezpieczna? 

Ryzyko deanonimizacji i odtworzenia mapy powiązań społecznych, zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników (stale włączony Bluetooth), ryzyko związane z automatycznym podejmowaniem decyzji, które mogą mieć istotne skutki dla ludzi korzystających z aplikacji - to tylko kilka argumentów wymienianych przez ekspertów. 

Będzie obowiązkowa?

Resort informuje, że nie ma planów, by instalowanie aplikacji było obowiązkowe dla grup zawodowych, np. lekarzy, kurierów czy sprzedawców w sklepie, albo społecznych, jak seniorzy.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.